مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: استان اصفهان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی همواره مورد هجوم حوادث غیرمترقبه در حوزه کشاورزی قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۱۰۰۳۹۲۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲ 24 October 2021

منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به بیمه سال زراعی ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در اصفهان گفت: یک میلیون و ۱۷۰ هزار رأس دام در استان بیمه شدند که ۳۰ درصد سطح را پوشش دادند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه ۹۰ میلیون قطعه طیور معادل ۶۰ درصد طیور در استان بیمه شدند، افزود: باغ ها ۱۹ هزار و ۲۸۰ هکتار معادل ۳۰ درصد، زراعت ۶۳ هزار هکتار معادل ۳۰ درصد، ابنیه و سازه‌های گلخانه‌ای ۵۱۰ هزار متر مربع، آبزیان ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه بیمه شدند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی شده ۷۰ میلیارد تومان غرامت به خسارت‌دیدگان در بخش بیمه کشاورزی پرداخت شود که تاکنون ۱۱ میلیارد تومان پرداخت شده و مابقی هم در حال پیگیری است، گفت: در سال زراعی جدید باید تعرفه‌ها اعلام شود بنابراین از صندوق بیمه کشور درخواست کردیم که تعرفه‌ها را به استان اصفهان ابلاغ کند و مابقی اعتبار مورد نیاز برای پرداخت را به صندوق بیمه استان بدهند تا خسارت را پرداخت کنیم.

شیشه‌فروش با تأکید بر اینکه از کشاورزان، دامداران و باغداران و گلخانه‌داران درخواست داریم نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند، عنوان کرد: صندوق بیمه هم باید به موقع غرامت‌ها را پرداخت و منابع اعتباری را تأمین کند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: استان اصفهان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی همواره موردم هجوم حوادث غیرمترقبه در حوزه کشاورزی قرار می‌گیرد، مخاطرات جوی مثل سرمازدگی، آفات نباتی، بیماری‌ها، سیل، خشکسالی، کم آبی، موج‌های گرما و سرما، تگرگ، صاعقه و بسیاری دیگر از حوادث حوزه کشاورزی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی بیان کرد: درگیری همه مساحت استان با خشکسالی و قرار گرفتن ۹۵ درصد از مساحت استان در وضعیت خشکسالی شدید، کم بارشی، عدم کشت ۱۰۰ هزار هکتار از مزارع وزارت جهاد کشاورزی را ملزم می‌کند که به صورت جدی ورود کند و به استان کمک ویژه‌ای کند، استقبال از بیمه نباید این میزان باشد و ضرورت دارد کمک ویژه برای افزایش میزان بیمه محصولات انجام شود.

شیشه‌فروش با بیان اینکه بیمه تنها راه جبران خسارت در بخش کشاورزی است، افزود: ضرورت دارد، تعهد‌های بیمه‌گر‌ها افزایش پیداکند، تمام ریسک‌ها و عوامل خسارت‌زا باید بیمه شوند و تقویت کارگزاران و ارزیابی به موقع باید انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنیم بیمه محصولات کشاورزی و زراعی مانند بیمه خودرو اجباری شود و کشور سیاستی را اعمال کند که بیمه در بخش کشاورزی اجباری شود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار