دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان با همکاری موسسه ایکرانت همایش بین المللی نجوم ایکرانت-اصفهان را در تاریخ ۱۲ تا ۱۴ آبان به صورت مجازی برگزار می کند.
کد خبر: ۱۰۰۴۷۹۸
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۴ 27 October 2021

همایش بین المللی نجوم ایکرانت- اصفهان به بررسی طیف گسترده‌ای از موضوعات شامل تاریخچه تحول علم نجوم در ایران تا ساخت رصدخانه ملی ایران و همچنین به بررسی پیشرفت‌های اخیر نظری و رصدی در حوزه نسبیت عام و اخترفیزیک انرژی‌های بالا، سیاه چاله ها، ماده تاریک و کیهانشناسی جهان اولیه می‌پردازد. از جمله اهداف این همایش بررسی امکان توسعه همکاری مراکز تحقیقاتی ایران و دانش پژوهان ایرانی با مرکز بین المللی ایکرانت و حدود ۶۰ موسسه تحقیقاتی زیرمجموعه این شبکه است.

این همایش با دعوت از ۳۲ سخنران برجسته از سراسر دنیا از جمله روی پاتریک کر (خالق سیاه چاله چرخان)، شینگ-تانگ یائو (برنده مدال فیلدز ریاضی در سال ۱۹۸۲)، رمو روفینی (رئیس موسسه ایکرانت)، یوسف ثبوتی (بنیان گذار دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان)، حبیب خسروشاهی (رئیس پروژه رصد خانه ملی ایران) و... برگزار می‌شود.

در روز دوم همایش کارگاهی با موضوع «علم داده در اخترفیزیک نسبیتی» برگزار خواهد شد. به آن دسته از شرکت کنندگان کارگاه که موفق به انجام پروژه شوند، گواهی حضور اعطا خواهد شد.

مهلت ثبت نام برای حضور در این همایش نهم آبان ماه است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار