مدیر آبفای مبارکه خبر داد؛
تمامی تاسیسات و خطوط انتقال آب منطقه مبارکه به سامانه های تله متری و تله کنترل مجهز شد.
کد خبر: ۱۰۱۲۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲ 27 November 2021

مدیر آب و فاضلاب مبارکه با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر با نصب هفت دستگاه کنترل دبی و 20 دستگاه فلومتر مغناطیسی بر روی 15 باب مخزن، 9 فقره چاه و200 کیلومتر خطوط انتقال در6 شهر و 23 روستای تحت پوشش آبفای مبارکه، این تاسیسات به طور کامل به صورت برخط کنترل و پایش می شوند.

مرتضی یادگاری با بیان این که در تابستان امسال تخصیص آب از سامانه اصفهان بزرگ به مبارکه نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد کاهش داشت گفت: با وجود این، به دلیل کنترل و پایش تاسیسات آبی از طریق سامانه های تله متری و تله کنترل، آب شرب 53 هزار مشترک در شهرها و روستاهای منطقه مبارکه به صورت پایدار تامین شد و مردم با هیچ گونه قطعی و افت فشار مواجه نشدند.

وی تجهیز تاسیسات آبی به سیستم تله متری را موجب توزیع عادلانه آب میان شهرها و روستاهای تحت پوشش منطقه مبارکه دانست و تصریح کرد: با نصب ۲۰ دستگاه فلومتر، میزان خروجی آب به صورت دقیق با هدف مدیریت تامین و توزیع در دستور کار قرار گرفت و آب به صورت عادلانه میان مشترکین توزیع شد.

یادگاری کاهش هدر رفت را در مدیریت تامین و توزیع منابع آبی بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: از سال گذشته تا کنون با اصلاح 15 کیلومتر شبکه فرسوده آب در شهرها و روستاهای تحت پوشش، میزان هدر رفت آب از 34 به 27 درصد کاهش یافت.

وی در عین حال عنوان کرد: 20 درصد از شبکه توزیع آب شهری و 50 درصد از شبکه توزیع آب روستایی در منطقه مبارکه فرسوده است که بازسازی و اصلاح آن در دستور کار قرار دارد.

مدیر آبفای مبارکه با بیان این که راه اندازی سامانه تله متری در تاسیسات آب، کاهش حوادث در شبکه آبرسانی را به همراه داشته است گفت: یکی از مزیت های استفاده از این فناوری در مدیریت منابع آبی، هوشمند سازی فشار شبکه آب است که منجر به کاهش 9 درصدی حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته و کاهش 16 درصدی نسبت به سال 1398شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار