با امضای تفاهم‌نامه میان شهرداری اصفهان و بنیاد جهانی انرژی؛
سعید ابراهیمی در حاشیه چهارمین «نشست کمیته منابع انسانی کمیسیون معاونان برنامه ریزی کلان شهرهای کشور»با تاکید بر اینکه پیگیری این موضوع از مسیر مجمع نمایندگان هر استان بسیار راهگشاست، گفت: بر این اساس شهرداری اصفهان به عنوان دبیر کمیته منابع انسانی کمیسیون معاونان برنامه ریزی کلان شهرها با همکاری برخی اعضا یک متن واحدی تهیه می‌کند تا کلانشهرها از طریق مجمع نمایندگان خود در مجلس این مهم را پیگیری کنند.
کد خبر: ۱۰۴۵۲۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷ 17 May 2022

وی افزود: کارگروهی ذیل منابع انسانی کمیسیون معاونان برنامه‌ریزی کلان شهرها تشکیل خواهد شد تا ظرفیت‌های قانونی که در این زمینه وجود دارد و می‌تواند این شکاف را کمتر کند، شناسایی کند و همچنین همزمان به صورت موازی با مراجع قانونی چون سازمان شهرداری ها و سازمان امور اداری و استخدامی کشور رایزنی و مکاتبه صورت گیرد.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با اشاره به بررسی روند تصویب آیین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها گفت: این آیین نامه در کش و قوس‌های بین مجلس و دولت متوقف شده است و باید با یک حرکت و مطالبه دسته جمعی این موضوع پیگیری شود.

سعید ابراهیمی اظهار کرد: امروزه حوزه منابع انسانی در شهرداری‌ها با چالش‌های مختلف مواجه است لذا این نشست با سه موضوع «بررسی روند تصویب آیین نامه استخدامی شهرداری ها»، «تبدیل وضعیت ایثارگران» و «بررسی حقوق و مزایای کارکنان» برای وفاق نظر و مشورت برگزار شده است.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه در حال حاضر 20 کلانشهر در کشور هستند، افزود: ایجاد وفاق نظر و پیگیری مطالبات به صورت جمعی مهمترین هدف برگزاری این سلسله جلسات است.
ابراهیمی با اشاره به بررسی روند تصویب آیین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها تصریح کرد: این آیین نامه در بررسی های بین مجلس و دولت متوقف شده است و باید با یک حرکت و مطالبه دسته جمعی این موضوع پیگیری شود؛ چرا که در صورت تصویب این آیین نامه، مشکلات ناشی از تبدیل وضعیت نیروها و بحث قراردادهای کارکنان رفع می شود.
وی خاطرنشان کرد: مطالبه جدی ما تصویب آیین‌نامه استخدامی شهرداری ها است، لذا در این جلسه مقرر شد که راهکارهای رفع این موضوع با کمک نمایندگان هر کلانشهر پیگیری شود.
معاون شهردار اصفهان در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران گفت: مجموعه شهرداری‌ها در حال تلاش برای انجام تکالیف قانونی هستند و بزرگترین مزیتی که برگزاری این کمیته و یا نشست های دوره ای کلانشهرها دارد این است که یک هماهنگی، اتفاق نظر و اتحاد بر روی موضوعات واحد شهری همراه با تصمیمات مشخص برقرار می‌شود، چرا که حرکت های انفرادی و تک روی‌ها اصولا منجر به حصول نتیجه نمی‌شود.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: پیگیری این مصوبات بر عهده دبیر کمیته منابع انسانی است و چنانچه به نتیجه نرسد، برای طرح چالش به کمیسیون معاونان برنامه‌ریزی کلان شهرها می‌رود و در صورت نیاز از ظرفیت مجمع شهرداران کلانشهرها استفاده می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار