سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان:
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اصفهان گفت: وضعیت ذخیره و توزیع کالاهای اساسی این استان در شرایط خوبی قرار دارد و کالاها با قیمت مصوب عرضه می‌شود.
کد خبر: ۱۰۴۵۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۵ 19 May 2022

حسین ایراندوست افزود: مرغ، تخم مرغ و روغن به فراوانی در بازار توزیع شده و ماکارونی، شکر و برنج هم در سطح مطلوبی در بازار عرضه شده است و در زمان حاضر هیچ کمبودی در استان وجود ندارد.

وی ادامه داد: گوشت قرمز همچنان وضعیت قبلی را دارد و در روزهای گذشته مقداری با افزایش قیمت مواجه شد که در زمان حاضر وضعیت کاهشی پیدا کرده است.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان اظهار داشت: قیمت گوشت مرغ به کمترین میزان خود رسیده و قیمت تخم مرغ هم کاهشی شده است.

وی اضافه کرد: در زمینه ماکارونی، برنج، شکر و روغن هم در شرایط فراوانی و پُر محصولی در استان مواجه هستیم و هیچگونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

ایراندوست خاطرنشان کرد: درباره شیر همچنان با تولید مازاد مواجه هستیم و کارخانه ها باید شیر مازاد بر نیاز را خشک و ذخیره کنند.

وی درباره وضعیت خرید مردم گفت: بیشتر مردم قبل از شروع طرح، مایحتاج مورد نیاز خود از جمله تخم مرغ، گوشت مرغ، گوشت قرمز و روغن را خریداری و ذخیره سازی کردند و بطور طبیعی پس از آن احتمال دارد که بمدت ۲ تا سه هفته تقاضا برای خرید کاهش پیدا کند.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان با بیان اینکه برنامه ریزی شده که عرضه مازاد را به نوعی انبار و جذب کنیم افزود: اما به تدریج با کاهش کالاهای ذخیره سازی شده مردم، تقاضا برای خرید افزایش پیدا خواهد کرد و شرایط بازار به حالت عادی بر می‌گردد.

وی گفت: ۲ هفته گذشته و پیش از شروع طرح با مازاد تقاضا مواجه بودیم اما امروز با مازاد عرضه و کاهش تقاضا مواجه هستیم، اما به تدریج تمایل به خرید افزایش پیدا خواهد کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار