مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری اصفهان خبر داد:
مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری اصفهان با اشاره به آغاز فرآیند بازنگری برنامه از ابتدای سال جاری، بر ضرورت بازنگری ارزش‌های برنامه راهبردی بر اساس نتایج فاز اول پروژه کدهای رفتاری تاکید نمود.
کد خبر: ۱۰۵۰۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶ 11 June 2022

مهدی آصالح افزود: این پروژه تدوین کدهای رفتاری که به درخواست مدیریت برنامه و بودجه آغاز شده است به عنوان یکی از ورودی های اصلی برنامه مورد استفاده قرار می گیرد و هدف از آن، بهره گیری در ارکان جهت ساز برنامه راهبردی و استفاده در تهیه برنامه های آتی شهرداری اصفهان بوده است.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری اصفهان گفت:به طور کلی دو فاز برای پروژه کدهای رفتاری در نظر گرفته شده است. فاز اول آن مربوط به تهیه مطالعات پشتیبان به منظور تهیه فهرست جامعی از مضامین ارزشی و اخلاقی برای بکارگیری در فاز دوم این پروژه است. هدف فاز دوم نیز تدوین کدهای رفتاری مبتنی بر مطالعات انجام گرفته در فاز اول و نظرات مشاورین مذهبی جهت بهره گیری از تعالیم دینی است. بعد از اتمام این پروژه مراحل تسری پروژه آغاز می شود که خود گام بزرگی در راستای تغییر فرهنگ سازمانی شهرداری و نهادینه سازی ارزش های برنامه راهبردی شهرداری اصفهان است. خروجی اولیه این پروژه که گام های نهایی فاز اول را می پیماید، تا پایان خردادماه آماده خواهد شد که به منظور اصلاح و تکمیل بیانیه ارزش های برنامه راهبردی مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه این پروژه می تواند به بخش های مختلف برنامه از جمله راهبردها، ارزش ها و ارزیابی آن کمک کند، اما مهمترین اثر آن را در بیانیه ارزش و فرهنگ سازمانی می توان دید.
مهدی آصالح  تاکید کرد:فرهنگ یک سازمان به اندازه ای حائز اهمیت است که اگر مدیریت نشود می تواند تمام تصمیمات و راهکارها را با شکست رو به رو کند. بنابراین شهرداری اصفهان با هدف خدمت رسانی به تمام ذینفعان، ضمن شناسایی خواسته ها و انتظارات آنها، باید و نبایدهای رفتاری را در قالب کدهای رفتاری بازشناسایی می کند و در نتیجه نحوه تعامل خود با شهروندان و کارکنان را در دو راهی های تصمیم گیری، شفاف و مدیریت می کند. شهرداری اصفهان تلاش می کند که به سمت سرآمدی گام بر دارد، پس باید بداند که مقدمه آن فقط قوانین و قانونمداری نیست بلکه  نیاز است که روحیه اخلاقی و انقلابی را در بین کارکنان تقویت کند تا قوانین بهتر و دقیق تر اجرا شود و این خود گامی بزرگ در جهت شفاف سازی حقوق کارکنان وشهروندان است که در ارائه خدمات بهتر  به آنها می تواند راهگشا باشد.
درحال حاضر بخش مبانی نظری و مطالعات تطبیقی و جلسات گروه کانونی سطوح مختلف شهرداری در پروژه کدهای رفتاری به اتمام رسیده و مشاور پروژه در حال انجام مصاحبه با مدیران شهری است. به طور همزمان نظرسنجی از شهروندان و کارکنانی که در فرآیند مصاحبه امکان ورود نداشتند، در حال انجام است. شهرداری اصفهان در تلاش است تا ضمن پاسخگویی به انتظارات شهروندان، گامی بزرگ در راستای تحقق شهر زندگی بر دارد. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار