اداره حفاظت محیط زیست فلاورجان اعلام کرد: مدیرعامل یک شرکت آلاینده محیط زیست در شهرک صنعتی اشترجان مستقر در این شهرستان به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
کد خبر: ۱۰۶۰۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲ 06 August 2022

اداره حفاظت محیط زیست فلاورجان اعلام کرد: این شرکت واقع در شهرک صنعتی اشترجان با فعالیت در زمینه ریخته‌گری فلزات موجب آلایندگی محیط زیست و نارضایتی مردم شهر اشترجان شده است.

اداره حفاظت محیط زیست فلاورجان، آلایندگی ایجاد شده توسط این شرکت را از سال ۱۳۹۹ در دادسرا پیگیری کرد که پس از پیگیری قضایی،  اخطارهای متعدد و بازدیدهای شبانه، به صدور رای محکومیت و تحمل یک سال حبس تعزیری برای مدیرعامل این شرکت مُنجر شد.

بر اساس گزارش اداره حفاظت محیط زیست فلاورجان، تخلفاتی همچون تهدید علیه بهداشت عمومی، آلودگی هوا و رعایت نکردن قوانین هوای پاک، موجب صدور این رای شده است.

شهرک صنعتی اشترجان یکی از نخستین شهرک‌های صنعتی کشور به‌شمار می‌آید که در شهرستان فلاورجان و ۳۵ کیلومتری غرب شهر اصفهان در دامنه شمالی رشته کوه موسوم به "اشترجان" واقع شده است.
واحدهای صنعتی مستقر در این شهرک در زمینه‌های ریخته‌گری، شیمیایی، پلاستیک و لاستیک، برق و الکترونیک، کانی غیرفلزی، تراشکاری، ماشین سازی و قطعه سازی فعالیت دارند.

در استان اصفهان حدود ۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی تصویب شده که از بین آنها ۷۵ شهرک و ناحیه صنعتی فعال در حال واگذاری است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار