استاندار اصفهان در جلسه مشترک شورای اداری استان و شهرستان چادگان گفت: هدف انقلاب دستگیری از مردم در مناطق محروم بوده است لذا باید مصوبات ویژه تر و با جدیت دنبال شود.
کد خبر: ۱۰۶۱۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۳ 11 August 2022

جلسه شورای اداری مشترک استان و شهرستان چادگان با حضور استاندار، معاونین وی و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در شهرستان چادگان برگزار شد.
دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در این جلسه بیان کرد: تلاش وافری توسط مسئولان شهرستان شده تا مشکلات را به استان منعکس کنند که جای تقدیر دارد. بایستی پیگیری مصوبات سفر به صورت ویژه مد نظر همه قرار بگیرد تا مردم طعم خوش خدمت را بچشند که این مهم برای ما افتخار است.
وی ادامه داد: به دنبال ایجاد یک رضایت مندی عمومی در جامعه هستیم. بعضی اوقات در مورد مناطق برخوردار صحبت می کنیم که وظیفه ما افزایش تعداد این مناطق است. اما گاهی درباره مناطق محروم مانند چادگان صحبت می کنیم باید بدانیم هدف انقلاب دستگیری در همین نقاط محروم بوده است. از ابتدای انقلاب نوع تعامل ما با مردم نسبت به حاکمیت گذشته تغییر کرده است و این جای خوشحالی دارد.
استاندار اصفهان با اشاره به این که بایستی در خدمت به مردم در مناطق محروم ویژه تر کار کنیم عنوان کرد: در مناطق محروم بایستی مصوبات حداکثری داشته باشیم چون وظیفه ما رسیدگی به این نقاط است پس وظایف ما چند برابری است.
دکتر مرتضوی به مدیران کل دستگاه های اجرایی خاطرنشان کرد: در سفرهایی که به شهرستان ها دارید بین مردم حاضر شوید و بخشی از وقت خود را در ارتباط با مردم بگذارنید. مردم ما ارباب رجوع هستند نه رعیت رجوع. این نکته مهمی است.
وی افزود: در شهرستان چادگان بایستی برای نخبگان و موثرین در بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … جلسات منظم برگزار شود تا احساس تعلق در تصمیم گیری های میان مردم جاری و ساری شود. ما معتقدیم مردمی ترین نوع حکومت موجود جمهوری اسلامی است. در حوادثی که برای ما اتفاق می افتد مردم پای کار هستند و این همکاری را به رخ مردم جهان کشیده اند. برای اینکه بتوانیم احساس تعلق را بین مردم تقویت کنیم باید راهکارها را از ادارات دولتی آغاز کنیم.
استاندار اظهار کرد: مسئولان چادگان باز پس گیری زمین های صنعتی را دستور کار قرار دهند و جدا خلع ید کنند چون این مستقیم به حق مردم مرتبط است.
وی تصریح کرد: جذب سرمایه گذار به صورت ویژه باید در دستور کار مسئولان شهرستان قرار بگیرد ما نیز در استان کمک می کنیم تا طرح ها بسترسازی شوند و به سامان برسند. البته که طرح های کارشناسی سرمایه گذاری باید در شهرستان مطرح شوند.

مرتضوی در نشست صمیمی با نخبگان شهرستان چادگان گفت: در سفر به شهرستان چادگان ۶۰ مصوبه داشتیم که در نوع خود بی نظیر است. فلسفه تشکیل حکومت اسلامی دستگیری از محرومان و مستمندان است و این رویکرد ما در سفرهای شهرستانی است بلاخص در شهرستان چادگان که با مشکلاتی مواجه است معتقدیم بایستی وقت ویژه گذاشت و تلاش بیشتری برای حل معضلات کرد از این رو جلسه شورای اداری ما در این شهرستان بیش از چهار ساعت زمان برد.
وی ادامه داد: معتقدیم در مقابله جبهه حق و کفر، افرادی هستند که شرایط موجود را می شناسند و می فهمند.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: تبلیغات دشمن همیشه موثر بوده و امروز جنگ اراده هاست. بدانید و آگاه باشید دشمن اراده ما را هدف گرفته. جوانان ما باید نسبت به این موضوعات آگاه باشند و توقع ما از جوانان نخبه آگاهی و نشر آن در جامعه است.
دکتر مرتضوی با اشاره به این که مقام معظم رهبری جهاد تبیین را از ملزومات و وظایف همه ما می دانند بیان کرد: علت تاکید رهبر انقلاب نسبت به هوشیاری و تبیین نسل جوان این است که دشمن با تبلیغات سوء درون و روح ما را نشانه رفته است. البته مشکلات و نقص هایی را داریم که آنها را کتمان نمی کنیم اما مشکلات ما آنگونه که رسانه های دشمن می گویند عظیم، سیاه و غیرقابل حل نیست.
استاندار اصفهان مردم محوری را از ملزومات جمهوری اسلامی دانست و گفت: جمهوری اسلامی مردمی ترین حکومت در دنیاست نباید اجازه دهیم دشمن با ترفند های متعدد این دستاورد را از ما بگیرد.
دکتر مرتضوی با اشاره به این که وظیفه ما نگاه امید آفرین در جامعه است، بیان کرد: بایستی همه بلاخص نخبگان جهاد تبیین، انتشار خوبی و امید را سرلوحه خود قرار دهند. همه ما در قبال جمهوری اسلامی و نظام مسئولیت داریم. خون شهیدان ما برای این نظام ریخته شده و حالا ما نسبت به این خون و جان فشانی مسئول هستیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار