مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان گفت: ۸۰۸ خانوار این استان با پوشش جمعیتی ۲ هزار و ۲۸۰ نفر با احداث یک سایت و ارتقای چهار سایت روستایی با فناوری نسل سوم به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شدند.
کد خبر: ۱۰۶۱۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۹ 13 August 2022

جعفر مطلب زاده با اشاره به برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بهره مندی روستاهای استان از پوشش همراه و اینترنت، اظهار داشت: روند اتصال روستاهای استان از محل بودجه USO  (توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی) ادامه دارد و با برنامه ریزی های لازم برای تحقق این امر در استان اصفهان در حال تلاش هستیم.

وی ادامه داد: با احداث و ارتقای این سایت‌ها، روستاهای ماربر، حسین آباد، خلیلی، شیرازان، کچوسنگ، لشکرکوه، تجره، پنداس، پروانه، قلعه عبدالله، مارچی، جمبزه و سریان استان اصفهان به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان اظهار داشت: زمینه رشد و توسعه بیش از پیش این روستاها با اتصال به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت محقق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ اینترنت سیار و ثابت در روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان ۸۳ درصد است خاطرنشان کرد: این شاخص برای اپراتور همراه اول  ۶۳.۵ درصد و برای اپراتور ایرانسل ۳۳ درصد و و رایتل ۳.۵ درصد است.

مطلب زاده ادامه داد: تعداد مشترکان همراه اول در استان پنج میلیون و ۵۶۷ هزار و ۷۹۲ خط و تعداد مشترکان ایرانسل  ۲ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۹۹۷  مشترک است  و هم اینک تمام شهرهای استان اصفهان از پوشش نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه برخوردارند.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت در استان ۱۸.۳۹ درصد است و ضریب نفوذ اینترنت پهن باند سیار در استان ۱۱۶.۴۷ درصد و ضریب نفوذ اینترنت پهن باند در استان ۱۳۴.۸۶ درصد است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار