استان اصفهان با تولید 1300 تن گوشت شترمرغ در سال رتبه نخست کشور را دارد.
کد خبر: ۱۰۶۲۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶ 16 August 2022

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در حوزه پرورش شترمرغ، واحد‌های مجاز دارای پروانه و واحد‌های غیرمجاز بدون پروانه در سطح استان اصفهان فعالیت دارند که شمار آن‌ها در مجموع به ۲۷۰ واحد پرورش شترمرغ می‌رسد.
علی دهقانی افزود: این تعداد واحد پرورشی فعال در استان ظرفیت تولید ۲۵ هزار قطعه پرواری و ۴۸۰۰ قطعه مولد را دارند.
وی با اشاره به لزوم ساماندهی واحد‌های بدون پروانه، گفت: بیش از یک سالی است که ساماندهی واحد‌های غیر مجاز پرورش شتر مرغ در دستور کار استان است و واحد‌هایی که مشمول صدور مجوز شوند با تسهیلات ویژه مجوز صادر می‌شود.
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: واحد‌های غیرمجازی را که به دلایلی از جمله نداشتن ضوابط نظام دامداری و استقرار در محدوده واحد‌های دام و طیور و مناطق سکونتگاهی، امکان صدور مجوز برای آن‌ها وجود ندارد با واگذاری اراضی ملی به آن‌ها مساعدت می‌شود تا با ضوابط دامداری کشور پروانه دار شده و پس از تکمیل ساخت، پروانه بهره برداری برای آنان صادر می‌شود.
وی گفت: شهرستان اصفهان و کوهپایه بیشترین میزان پرورش و تولید گوشت شترمرغ در استان را دارند.
دهقانی با اشاره به مشکلات فعالان حوزه پرورش شتر مرغ، افزود: پس از اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها، با توجه به افزایش قیمت نهاده‌ها و هزینه تمام شده تولید، محصول نیز افزایش نسبی پیدا کرد و فعالان این حوزه با مشکلاتی از جمله کمبود نقدینگی رو به رو شدند.
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: این شرایط به تعطیلی تعدادی از واحد‌های پرورشی بدون پروانه منجر شد و واحد‌های پروانه‌دار نیز مجبور به کاهش پرنده شدند که بتوانند دوام داشته باشند
دهقانی با اشاره به وجود ۱۲۰ واحد پرورش بوقلمون گوشتی در استان، گفت: ظرفیت این واحد‌ها در مجموع بیش از ۸۰۰ هزار قطعه پرنده و تولید ۱۵ هزار تن گوشت بوقلمون در سال است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار