مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان، در حاشیه اجرای مانور نجات از تله کابین، می‌گوید: طبق استانداردها، اجرای مانور نجات از تله کابین به صورت مطلوب برگزار شد؛ یکی از ویژگی‌های این مانور هماهنگی کامل بین مجموعه مدیریت گردشگری تله کابین صفه و سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان و بهره‌مندی از فناوری‌های به روز در پخش تصاویر هوایی است.
کد خبر: ۱۰۶۲۰۵۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۳ 16 August 2022

منصور شیشه فروش تصریح کرد: قریب به ۵۳ نوع مخاطره در کشور ایران شناسایی شده است که ۴۲ مورد از آنها در اصفهان سابقه وقوع دارد، بنابراین این نوع مانورها یاری می‌کند که قبل از وقوع حادثه سیستم‌های خود را ارزیابی و آمادگی خود را تقویت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مانور نجات از تله کابین به همین منظور برگزار شد، اضافه می‌کند: اجرای الزامات ایمنی در تله کابین یکی از اصول اولیه است که اداره استاندارد مسئولیت نظارت بر آن را دارد، در این زمینه مدیریت شرکت توسعه سیاحتی، ورزشی، تفریحی سپاهان نیز گفتگوهای لازم را در زمینه بهره برداری و نگه داری تله کابین با اداره استاندار کرده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان می‌کند: امداد رسانی از دیگر شاخصه‌های الزام در خط تله کابین است که طی رایزنی‌ها با سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان، نیروهای امداد و نجات به صورت فعال در این سایت گردشگری آماده هستند.

شیشه فروش تصریح می‌کند: طی پنج سال گذشته ۷۰ حادثه در این منطقه ثبت شده که متأسفانه منجر به مجروح و حتی جان باختن افراد شده است که عمدتاً ناشی از صعود به کوه بدون رعایت موارد ایمنی و تجهیزات لازم کوهنوردی و یا متصل شدن به دیواره‌های ناایمن بوده است.

وی می‌افزاید: اجرای موفقیت‌آمیز مانور «نجات از تله کابین» بار دیگر به شهروندان اصفهانی اطمینان خاطر داد که نیروهای جان بر کف آتش نشانی شهرداری اصفهان در تأمین امنیت آنها کوتاهی نخواهند کرد و در این مسیر از به روز ترین آموزش‌ها و عالی‌ترین تجهیزات بهره خواهند برد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح می‌کند: شعار اصلی این دوره مدیریت شهری «اصفهان من، شهر زندگی» است در این راستا از شاخصه‌های اصلی زیست پذیری بهتر در یک شهر، تأمین امنیت در همه ابعاد است که سازمان آتش نشانی شهرداری انجام این رسالت مهم را به اثبات رسانیده است.

ایمنی سازه ها و ارتقا استانداردها دو مولفه ابرسازه های تفریحی است

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان نیز در حاشیه این مراسم می‌گوید: یکی از شیوه نامه‌های مورد تاکید در ابر سازه‌های تفریحی دنیا، خاصه در زمینه تله کابین برگزاری رویدادهایی است که توانایی عملیاتی و قدرت ایمنی مجموعه را ارتقا دهد.

سعید ساکت تصریح می‌کند: در ارتباط با ابرسازه‌های تفریحی اصفهان دو نکته حائز اهمیت است، نخست توجه مداوم به ایمنی سازه و دوم توجه به ارتقای استانداردها، که این دو مهم در تعامل سازنده با اداره استاندارد و بازرسی مستمر کارشناسان آنان و همچنین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در حال انجام است.

وی خاطرنشان می‌کند: تمام تلاش مجموعه شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری و همچنین سازمان آتش نشانی تأمین امنیت کامل و اطمینان خاطر حداکثری به شهروندان است.

عبدالله ایوبی، معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان نیز در حاشیه برگزاری این مانور می‌گوید: تجهیزات نجات کوهستان از گران‌ترین تجهیزات در بخش نجات و آتش نشانی است، اغلب تجهیزات نجات کوهستان تنها توسط یک الی دو شرکت انحصاری در دنیا تولید می‌شود و از این بابت قیمت آنها بسیار گران است.

وی ادامه می‌دهد: وینچ خودکشی، هارنس، طناب مخصوص ۲۰۰ متری، قرقره مخصوص، یومار، آیدی، کارابین، پتیاگُر، نردبان نجات (لَدِر) از جمله تجهیزات به‌کار گرفته شده در این مانور نجات از تله کابین است.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان تصریح می‌کند: عالی‌ترین و به روز ترین تجهیزات از سوی شهرداری اصفهان تهیه شده است تا امنیت شهروندان تأمین شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار