مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان از اصلاح نام‌های تغییر یافته مکان‌های شهر اصفهان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۷۷۵۹۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵ 15 November 2022

سید علی معرک‌نژاد، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان درباره تغییر نام تابلوی برخی از خیابان‌های اصفهان، اظهار کرد: با توجه به اینکه اصفهان یکی از شهر‌های خلاق در عرصه صنایع‌دستی و دارای میراث‌ هویت داری است، مدیریت شهری سابق تصمیم به تغییر نام برخی از اسامی مکان‌های اصفهان به نام صنایع‌دستی گرفت.

او افزود: این کار با این هدف انجام شد که مردم بیشتر با صنایع‌دستی آشنا شوند، اما تغییر برخی از نام‌ها با اعتراض مردم همراه شد، چراکه برخی از این اسامی ناملموس هستند و برخی اسامی در جای درستی قرار نگرفته‌اند، همچنین برخی از مکان‌ها به نام قدیمی خودش بین مردم و شهروندان مرسوم شده بود که پس از تغییرات باعث ایجاد دوگانگی برای مردم شد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه شورایی برای تغییر اسامی وجود دارد، توضیح داد: در دوره جدید مدیریت شهری شورای نام‌گذاری به‌صورت مفصل در رابطه با این موضوع کار کرد و تأکید اولیه اعضا همه بر حفظ و حراست از ریشه‌های هویتی اصفهان به‌ویژه صنایع‌دستی بود. بر این اساس، اگر قرار است تغییری ایجاد شود یا اصلاحی صورت گیرد حتماً باید به هویت شهر بیشتر توجه شود. به همین جهت با توجه به مراجعات مکرر شهروندان بررسی کاملی انجام شد.

او توجه به صنایع‌دستی را یکی از برنامه‌های اصلی شورای نام‌گذاری دانست و گفت: برنامه‌ریزی کردیم که محوری را تحت عنوان گذر صنایع‌دستی در شهر اصفهان ایجاد کنیم تا اقداماتی که برای گرامیداشت صنایع‌دستی در جای جای شهر صورت گرفته، در یک نقطه متمرکز اصفهان و یک محور شهری اجرایی شده و آن محور به‌عنوان یک محور گردشگری در شهر شناخته شود. سعی داریم با نصب المان‌ها و نماد‌هایی در یک محور متمرکز، هویت شهری را تقویت کنیم و این محور یکی از مصوباتی است که در دستور کار قرار گرفته تا گذری به نام گذر صنایع‌دستی اجرایی شود.

معرک‌نژاد در پاسخ به اینکه آیا تابلو‌های موجود اصلاح می‌شود؟ تصریح کرد: تمام چهارراه‌هایی که اسامی آن‌ها تغییر پیدا کرده بود، بررسی شد و در برخی از اسامی که به‌صورت عرفی در بین مردم مرسوم بود تغییراتی ایجاد شد، اما این مصوبه تنها مصوبه شورای نام‌گذاری است و هنوز مصوبه خودش را در شورای اسلامی شهر و فرمانداری طی نکرده است. دغدغه‌هایی بین مسئولان وجود دارد که اگر قرار است دوباره تغییری ایجاد شود دقیق‌تر و باظرافت بهتری صورت بگیرد.

او درباره زمان دقیق اصلاحات نام‌ها، اعلام کرد: پیشنهاد‌ها در مرحله بررسی به شورا هستند و امیدواریم به‌زودی اعضا در جلسات آتی و علنی آن‌ها را مطرح کنند و این اقدام به‌زودی صورت گیرد، اما درهرصورت معتقدیم توجه به صنایع‌دستی را روزبه‌روز باید در سطح شهر افزایش دهیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار