مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان گفت: توسعه خط یک متروی این کلان‌شهر تا میدان استقلال به طول ۵.۵ کیلومتر و با پنج ایستگاه پیش رفته است، همچنین جهت انعقاد قراردادی برای احداث ایستگاه مقابل سپاهان‌شهر، با مشاور در حال مذاکره هستیم که با این اقدام خط یک مترو از بهارستان تا شاهین‌شهر ادامه می‌یابد.
کد خبر: ۱۰۸۸۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰ 11 January 2023

سیدمحسن واعظی‌فر با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده برای احداث پروژه متروی اصفهان اظهار کرد: حداکثر تا دوازدهم بهمن‌ماه سال جاری TBM غربی که از ایستگاه شهید حجازی حفاری را آغاز کرده است، پس از عبور از ایستگاه شهید خرازی و کاشانی به ایستگاه خلجا می‌رسد تا پس از وقفه کوتاه برای اورهال، به ایستگاه امام‌حسین (ع) برسد.

وی افزود: این اقدام تا اوایل بهمن‌ماه انجام می‌شود، لذا قرارداد ۵۹۴ میلیون یورویی در شورای اقتصاد تأیید شد و پس از آن مراحل تأیید قیمت در برنامه و بودجه قرار می‌گیرد اما هنوز مجوز لازم در اختیار ما قرار نگرفته است، با این حال به دنبال دریافت هرچه سریع‌تر مجوز و اجرای حکم آن هستیم.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان ادامه داد: از قسمت شمال نیز دو دستگاه TBM از سمت دارک حرکت کرده و وارد ایستگاه شاهد شده است، همچنین دستگاه دوم نیز قبل از سال جدید وارد ایستگاه شاهد خواهد شد.

وی افزود: فعالیت‌های عمرانی در سه ایستگاه حافظ (نقش جهان)، امام علی (ع) و ابن‌سینا از ۱۶ ایستگاه مرحله اول احداث خط دو مترو که جزو آخرین ایستگاه‌های ما بود در حال انجام است و طبق روال پیش می‌رود، اما در بعضی موارد تملک دسترسی‌ها به دلیل موضوعات اجتماعی و جلب رضایتمندی کسبه با تأخیر مواجه شد.

واعظی‌فر تصریح کرد: مراحل انعقاد قرارداد در شورای سازمان به ریاست استاندار و با دستور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر برای توسعه خط یک مترو تا میدان استقلال به طول ۵.۵ کیلومتر و با پنج ایستگاه پیش رفته است و در حال حاضر در آخرین مرحله توافقات هستیم.

وی خاطرنشان کرد: تأمین هزینه توسعه خط یک مترو بر اساس توافقات ۲۰ درصد نقد و ۸۰ درصد ملک و معوضات است که در این رابطه معاونت مالی و اقتصادی شهرداری اقدام می‌کند، لذا پیمانکار این طرح مشخص است و سعی می‌کنیم روند احداث آن تا پایان سال کلید بخورد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان تصریح کرد: خط یک مترو به میدان استقلال متصل می‌شود، از طرفی نیز شهرداری شاهین‌شهر ساخت مترو را آغاز کرده است تا این دو خط به‌هم متصل شود، همچنین جهت انعقاد قراردادی برای احداث ایستگاه در ورودی سپاهان‌شهر، با مشاور در حال مذاکره هستیم.

وی با اشاره به توسعه خط یک متروی اصفهان از بهارستان تا شاهین‌شهر افزود: مراحل احداث ایستگاه سپاهان‌شهر در قالب قراردادهای شرکت سازمان عمران انجام شده است، اما در ادامه تصمیم به ورود سازمان قطار شهری شد که در حال حاضر با حضور مشاور پیش می‌رویم، لذا قرارداد مشاور نیز بسته می‌شود و سال آینده اجرای مترو بهارستان در دستور کار قطار شهری قرار خواهد گرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار