مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: طرح تفصیلی ۳۳ شهر استان ابلاغ شده، ۲۰ طرح در مرحله تهیه و ۱۱ طرح تفصیلی در مرحله تحویل مدارک و ابلاغ قرار دارد.
کد خبر: ۱۰۹۵۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵ 06 March 2023

علیرضا قاری قرآن با اشاره به وضعیت طرح‌های توسعه شهری استان اصفهان اظهار داشت: طرح‌های جامع اولین سطح از طرح‌های توسعه شهری هستند که با یک افق بلند مدت ۱۰ تا ۱۵ ساله نحوه استفاده از زمین برای کاربری‌های مختلف در محدوده و حریم شهر را تعیین کرده و اولویت مناطق را از نظر بهسازی و نوسازی مشخص می‌کنند.

وی ادامه داد: طرح جامع شهرهای اصفهان، مبارکه، نایین و نطنز با رویکردهای نوین و بازآفرینی شهری در دست تهیه است و ۲ طرح جامع شهری نیز در مرحله تحویل مدارک و ابلاغ قرار دارد، همچنین پیش بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۲ همه شهرهای استان از طرح جامع، تفصیلی و مصوب برخوردار شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه در این استان ۳۳ طرح تفصیلی ابلاغ شده است، افزود: طرح‌های تفصیلی در چارچوب اسناد و ضوابط طرح‌های جامع و بر اساس حدود ثبتی و ملکی، وضعیت دقیق کابری‌ها، تراکم‌ها و گذرها را در سطح شهر و به تفکیک محلات واقع در آن مشخص کرده و اولویت‌های مربوط به نوسازی و بهسازی را تعیین می‌کنند.

وی اضافه کرد: ۱۱ طرح تفصیلی در استان اصفهان در مرحله اتمام و ارائه به کمیسیون ماده ۵ برای تصویب است و ۲۰ طرح در مرحله تهیه قرار دارد همچنین ۱۱ طرح تفصیلی نیز در مرحله تحویل مدارک و ابلاغ قرار دارند.

قاری قرآن با اشاره به وضعیت طرح‌های توسعه شهری و فراشهری استان اصفهان اظهار داشت: هم اینک استان اصفهان با ۱۱۴ شهر از بزرگترین نظام سکونت‌گاهی و شبکه شهری در بین استان‌های کشور برخوردار است، همچنین این استان دارای تنوع کاملی از سلسله مراتب طرح‌های توسعه فرا شهری و شهری است.

وی خاطرنشان کرد: طرح های توسعه فراشهری طرح‌هایی هستند که سیاست‌های توزیع جمعیت، فعالیت و همچنین پهنه های عملکردی و کاربری اراضی را در سطوح ناحیه، منطقه و مجموعه‌های شهری تعیین و ضوابط مربوط به نحوه استفاده از آن پهنه‌های سرزمینی را مشخص می‌کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان کرد: طرح‌های جامع اولین سطح از طرح های توسعه شهری هستند که با یک افق بلند مدت ۱۰ تا ۱۵ ساله نحوه استفاده از زمین برای کاربری‌های مختلف در محدوده و حریم شهر را تعیین کرده و اولویت مناطق را از نظر بهسازی و نوسازی مشخص می‌کنند.

وی گفت: طرح های تفصیلی در چارچوب اسناد و ضوابط طرح‌های جامع و بر اساس حدود ثبتی و ملکی، وضعیت دقیق کابری ها، تراکم‌ها و گذرها را در سطح شهر و به تفکیک محلات واقع در آن مشخص کرده و اولویت‌های مربوط به نوسازی و بهسازی را تعیین می‌کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار