رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: آمار مشمولان عفو گسترده رهبر معظم انقلاب در استان اصفهان در مجموع به ۶ هزار و ۹۰۵ نفر رسید که ۲ هزار و ۲۸۸ نفر آنان از متهمان حوادث اخیر بودند.
کد خبر: ۱۰۹۸۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۶ 31 March 2023

حجت‌الاسلام و المسلمین اسدالله جعفری اظهار داشت: در راستای پیشنهاد رئیس قوه قضائیه مبنی بر موافقت با عفو و تخفیف مجازات جمع قابل توجهی از متهمان و محکومان حوادث اخیر و همچنین محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب و سازمان قضائی نیروهای مسلح به رهبر معظم انقلاب و موافقت ایشان با این پیشنهاد، شناسایی مشمولان این عفو و فراهم آوردن زمینه آزادی و تخفیف مجازات ایشان در دستور کار دستگاه قضائی استان قرار گرفت.

وی افزود: دادگستری استان بلافاصله نسبت به شناسایی مشمولان این عفو، اقدام کرد که در این راستا در زمینه متهمان و محکومان اغتشاشات سال گذشته شاهد بودیم که ۲ هزار و ۲۸۸ نفر دارای شروط لازم برای عفو یا تخفیف مجازات بوده و پرونده آنان در هر مرحله از فرایند رسیدگی قضائی مختومه گردید.

حجت‌الاسلام و المسلمین جعفری افزود: بخش دیگری از آزادی‌ها مربوط به محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب و سازمان قضائی نیروهای مسلح بود که اعمال شروط بخشنامه ابلاغی ریاست قوه در این حوزه نیز منتهی به آزادی برای هزار و ۵۷ نفر و تخفیف مجازات برای ۳ هزار و۵۶۰ نفر شد و جمع آمار مشمولان عفو گسترده رهبر معظم انقلاب در استان به عدد ۶ هزار و ۹۰۵ نفر رسید.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان تأکید کرد: مرتکبین خرید، فروش و قاچاق سلاح گرم، افراد دارای جرم سرقت و راهزنی، جرایم مربوط به مواد مخدر و روان‌گردان به صورت مسلحانه، دایر کردن مراکز فساد و فحشاء، قاچاق مشروبات الکلی، قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای و عمده کالا و ارز، مباشرت و معاونت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی و جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی هستند، از شمول این عفو مستثنی شده‌اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار