سومین دوره میز توسعه صادرات صنعت نساجی کشور با شعار تاروپودی پیوسته برای جهانی شدن همزمان با افتتاح پانزدهمین نمایشگاه نساجی اصفهان در محل اتاق بازرگانی اصفهان با هدف رسیدگی به مشکلات این بخش برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۰۷۳۴۷
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۱ 27 May 2023

اسماعیل نادری، معاون اداره کل صنعت، معدن و تجارت در استان اصفهان در نشستی با فعالان عرصه نساجی اظهار کرد: با توجه به اینکه میز نساجی کشور به اصفهان سپرده شده است، امروز به منظور احصا و فرایند تخصیص تسهیلات، رفع موانع تولید و صادرات، بررسی موضوعات اولویت دار را در دستور کار قرار داده ایم.

نادری با اشاره به پیگیری انجمن های نساجی کشور و استان اصفهان، توضیح داد: جلسات کارشناسی برای رفع موانع برگزار شده و امروز بلحاظ رسیدگی به موارد در اولویت، ابتدا به بررسی نحوه تخصیص بودجه ارزی برای نوسازی ماشین آلات و خطوط تولیدی واحدهای نساجی کشور می پردازیم.

امیررضا نقش، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به اهمیت صنعت نساجی، ضرورت بازیابی، ارتقای تکنولوژی و به روزشدن ماشین آلات و تجهیزات را مطرح کرد و گفت: نکته مهم، تامین منابع تسهیلات است. زیرا، نمی توان حسابی بر منابع بانکی باز کرد. ضمن آنکه بین بانک ها، عملکرد سلیقه ای وجود دارد.

نقش تاکید کرد: مباحث نوسازی و بازسازی و تکمیل طرح های نیمه تمام را در اولویت قرار د اده ایم. او افزود: بیش از 6درصد از تسهیلات سفر رئیس جمهور به بانک ها اعلام شده و 40درصد نیز پرداخت شده است.

در ادامه، مصوب شد که طی یک سال، مبلغ 600میلیون دلار برای نوسازی و بازسازی ماشین آلات نساجی اختصاص یابد.

امیر کشانی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اعلام آمادگی اتاق اصفهان برای صادرات و حمایت از صادر کنندگان، اظهار کرد: باید نگاه زنجیره ای داشته باشیم و به کل زنجیره صنعت نساجی دقت و توجه داشته باشیم تا دچار وقفه نشویم.

او افزود: درصادرات نفت باید اولویت در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه های داخل باشد.

همزمان با آغاز نمایشگاه صنعت نساجی اصفهان، میز توسعه صادرات نساجی کشور با حضور مدیران کشوری، استانی و فعالان بخش خصوصی برگزار گردید. 

گفتنی است، پانزدهمین نمایشگاه صنعت نساجی اصفهان از ۴ تا ۷ خردادماه و ساعت بازدید ۱۵ تا ۲۱ واقع در کمربندی شرق، نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برپا می‌باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار