شهروندان اصفهانی از صعود انفرادی به قله کوه صفه خودداری کنند.
کد خبر: ۱۱۳۶۲۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹ 04 November 2023

مسئول واحد نجات در ارتفاع و کوهستان سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه شهروندان هنگام کوهنوردی باید به تاریکی هوا توجه داشته باشند و به‌صورت انفرادی صعود نکنند، گفت: شهرداری منطقه پنج قسمتی از مسیر کوه صفه را ایمن‌سازی و سنگ‌فرش شده است.

محمدرضا صفدریان افزود: کوه صفه اصفهان با حدود دو هزار و ۲۰۰ متر ارتفاع نزدیک به مرکز شهر اصفهان واقع شده و دسترسی عموم شهروندان به این کوه راحت است.

وی افزود: کوه‌پیمایان در قسمتی از کوه که از مسیر سنگ‌فرش‌ها خارج می‌شود، نیاز به همراهی مربی و باشگاه‌های مجاز کوه‌نوردی دارند، البته در این مسیر‌ها گروه‌های غیرمجاز کوه‌نوردی زیادی حضور دارند که نیاز به ورود دستگاه‌های امنیتی و برخورد با این نفرات است.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰ تا ۷۰ باشگاه کوهنوردی به‌صورت قانونی و ایمن در استان اصفهان فعالیت می‌کند، گفت: شهروندان می‌توانند در وبگاه هیئت کوهنوردی و صعود‌های ورزشی اسامی باشگاه‌ها را مشاهده و برای ورود به کلاس‌های آموزشی کوهنوردی اقدام کنند تا بتوانند این ورزش را ایمن، اصولی و حرفه‌ای‌تر دنبال کنند.

صفدریان با اشاره به اینکه تابلو‌های هشدار ایمنی برای عموم شهروندان در نقاط مختلف کوه صفه نصب شده است، افزود: شهروندان هنگام خارج شدن از مسیر‌های اصلی نیاز است تذکرات داده شده را رعایت کنند.

وی با اشاره به استقرار چند تیم عملیاتی در کوه صفه گفت: اکیپ اول عملیاتی در ایستگاه شماره ۱۲ خیابان هزارجریب و اکیپ دوم پشتیبان در سه‌راه حکیم‌نظامی مستقر است و نسبت به ارائه راهنمایی شهروندان اقدام می‌کنند و در صورت وقوع حادثه از همان محل اعزام می‌شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار