فردی که با استفاده از برنامه رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری ۱۵ میلیارد ریالی کرده بود، دستگیر شد.
کد خبر: ۱۱۳۷۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۸ 07 November 2023

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس آگاهی استان اصفهان و اعلام شکایت مبنی بر کلاهبرداری فرد ناشناسی از وی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس قرار گرفت.
سرهنگ حسین تُرکیان افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد یک تخته فرش دستبافت به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال جهت فروش در سایت دیوار آگهی کرده بود که فرد ناشناسی ضمن تماس تلفنی با وی، تمایل خود جهت خرید فرش را اعلام و بیان کرد مبلغ مربوطه را به حسابم واریز کرده و جهت تحویل کالا یک دستگاه خودرو به منزلم می‌فرستد.


وی افزود: مال باخته در ادامه اظهارات خود گفت همزمان با حضور راننده، فرد خریدار مجدداً با من تماس گرفته و شماره شبای حساب بانکی مرا دریافت کرد که من هم پس از ارسال شماره شبا پیامکی مبنی بر واریز وجه دریافت کردم و با اطمینان خاطر، فرش را تحویل راننده دادم، اما پس از مراجعه به بانک و استعلام وضعیت واریزی متوجه جعلی بودن رسید شدم.


رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه مال باختگان اطلاعات درستی از مشخصات ظاهری و هویتی از فرد کلاهبردار نداشتند گفت: از آنجا که تنها سرنخ این پرونده راننده خودرو بود کارآگاهان به سراغ او رفتند که وی در اظهارات خود عنوان کرد پس از تحویل گرفتن بسته بنابر اعلام سفر ثبت شده در سامانه به مقصد اعلامی مراجعه و بسته را به جوان ناشناسی که در محل منتظر بود تحویل داده است.
سرهنگ تُرکیان با اشاره به شناسایی هویت کلاهبردار افزود: پس از تائید راننده این کلاهبردار دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.
وی با بیان اینکه متهم با استفاده از برنامه کاربردی رسید ساز جعلی توانسته بود از ۷ نفر از شهروندان اصفهانی بیش از ۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کند گفت: متهم در تحقیقات صورت گرفته به ۵ فقره کلاهبرداری در شهر اصفهان یک فقره در شهرستان نجف آباد و یک فقره در شهرستان لنجان اقرار کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار