معاون شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان از انعقاد قرارداد مرحله دوم طرح جامع شهر اصفهان با رویکردی جدید خبر داد.
کد خبر: ۱۱۳۸۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۸ 14 November 2023

محمد بنائیان افزود: برنامه جامع کلانشهر اصفهان با رویکردی جدید به عنوان اولین پایلوت کشوری از سال ۱۳۹۷ در دست تهیه است که مرحله اول آن تهیه و مورد تأیید شورای راهبری بوده است.

وی ادامه داد: تهیه این طرح یکی از برنامه‌های اصلی و مهم معاونت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی است که گام مهمی در رفع مسائل شهر اصفهان است.

معاون شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: آخرین طرح جامع شهر اصفهان مربوط به سال ۱۳۶۹ است و بیش از ۳۰ سال طول کشیده تا این طرح مجدد بازنگری شود.

وی اضافه کرد: تهیه طرح جامع اصفهان، کمک می‌کند مشکلاتی که در بخش‌های مختلف شهر وجود دارد در قالب این طرح حل و فصل و محیط بهتری برای شهروندان اصفهانی فراهم شود.

بناییان با اشاره به شاخصه‌های طرح با رویکرد جدید نسبت به طرح‌های جامع قبلی خاطرنشان کرد: با توجه به گذشت بیش از ۳ دهه از آخرین شرح خدمات مصوب و ابلاغ شده رسمی برای تهیه طرح‌های توسعه و عمران (جامع) شهر (موسوم به قرارداد و شرح خدمات تیپ ۱۲) و بروز و ظهور مسائل و موضوعات جدید در نظام شهرنشینی و شهرسازی کشور از یک سو و شکل گیری رویکردهای جدید در متون و حوزه‌های تخصصی برنامه ریزی توسعه شهری؛ بازنگری در روش و محتوای طرح‌های جامع شهری به ضرورتی محتوم برای نیل به طرح‌های اثر بخش‌تر در هدایت و تنظیم فرآیند توسعه فضایی - کالبدی شهرها تبدیل شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار