کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر اصفهان گفت: مشکل کنونی زاینده‌رود ناشی از بی تدبیری مسئولان و عدم قدرت رایزنی مناسب برای متقاعد کردن مسئولان کشوری و الزام آنها به اجرای قوانین است.
کد خبر: ۴۲۳۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰ 14 May 2017
تابناک اصفهان - محسن جان‌نثاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه تمدن اصفهان در کنار رودخانه‌ای هیمشه زنده شکل گرفته است، اظهار داشت: از گذشته‌های دور تاکنون زاینده‌رود همیشه در کنار نام اصفهان جای داشته است و این دو یار دیرینه از هم جدایی ناپذیر بوده‌ند.

وی افزود: در واقع مدیریت خوب و محاسبه دقیق دانشمندانی مانند شیخ بهایی در تعیین حق‌آبه قانونی کشاورزی، شرب، گاوخونی و محیط زیست موجب شده بود تا همین چندین سال گذشته هیچ مشکلی در تامین حق‌آبه زاینده رود نداشته باشیم.

کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه مشکل کنونی زاینده‌رود ناشی از بی تدبیری مسئولان و عدم قدرت رایزنی مناسب برای متقاعد کردن مسئولان کشوری و الزام آنها به اجرای قوانین است، ابراز داشت: متاسفانه برخی به ظاهر کارشناسان امروزی توان علمی خود را برتر از دانشمندانی مانند شیخ بهایی برشمردند و بدون توجه به اینکه آب یک سرمایه ملی و نه محلی است با قول‌های بیهوده مشکلات امرزوی را رقم زدند.

وی ادامه داد: امروز صدای کشاورزان اصفهانی به جایی نمی‌رسد چراکه مسئولان استانی در برابر نادیده گرفته شدن حق مردم این استان سکوت کرده ‌اند، با اصول قانونی موافق هستیم ما این اصول باید برای همه شهرهای کشور اجرایی شود اما برعکس ان را شاهد هستیم، در حالی که در استان مجاور پلمپ چاه‌های غیرمجاز توسط مسئولان همان شهر باز می‌شود در اصفهان برعکس این موضوع را شاهد بودیم.

سنگ‌اندازی برخی مسئولان محیط زیست در راستای انتقال آب

جان‌نثاری تاکید کرد: حق‌آبه قانونی مردم استان اصفهان در سال‌های گذشته  به دیگر شهرهای کشور فرستاده شدها ست و در برابر آن مسئولان وزارت نیرو قول‌هایی مبنی بر انتقال آب از دیگر شهرهای کشود دادند، در واقع مردم این استان طالب انتقال آب نیستند بلکه این حق انهاست که حق‌آبه فروخته شده خود را باز پس بگیرند اما همان مسئولان محیط زیست امروز در کانال‌ها و گروه‌های مختلف مدام در حال نگارش یادداشت‌هایی بر ضد اصفهان و سنگ‌اندازی در راستای این انتقال آب هستند.

وی اضافه کرد: استانی که ۲۳ هزار شهید در زمان دفع مقدس تقدیم انقلاب کرده است امروز با کم آبی دست و پنجه نرم می کند چراکه فراموش کرده‌ایم همانگونه که دفاع از کیان میهن برعهده همه مردم است آب نیز یک سرمایه ملی و حق تمامی مردم این کشور است و این حقی است که تنها با راهکارهای اصولی و قدرت تاثیرگذاری بر مسئولان کشوری ممکن می‌شود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار