مشاور عالی شهردار اصفهان با اشاره به آمادگی استقرار تیم‌های بهره‌برداری در ایستگاه‌های تکمیل شده قطار شهری اصفهان گفت: قرار است در آینده نزدیک، قطار به صورت آزمایشی در فاز سوم خط حد فاصل ایستگاه تختی تا میدان آزادی یک حرکت کند.
کد خبر: ۴۳۱۶۶۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸ 28 May 2017
تابناک اصفهان- جواد شعرباف امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به بازدیدهای هفتگی اعضای هیأت مدیره سازمان قطار شهری اصفهان از روند ساخت ایستگاه‌های متروی اصفهان اظهار داشت: سه ایستگاه سی و سه پل، شریعتی و آزادی اصفهان در حال حاضر مراحل پایانی تکمیل خود را طی می‌کنند تا در نیمه نخست امسال به بهره‌برداری برسند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر جزئیات باقیمانده از کار ساخت ایستگاه‌ها با جدیت و سرعت قابل توجهی پیگیری می‌شوند، ادامه داد: پله‌ها، برق‌کشی ایستگاه‌ها، سقف کاذب و آخرین مراحل نازک‌کاری ایستگاه‌ها در شرایط خوبی هستند و تلاش می‌کنیم که قبل از زمان مقرر، پروژه را تکمیل کرده و در اختیار بهره‌بردار قرار دهیم.

مشاور عالی شهردار اصفهان ادامه داد: شرکت بهره‌بردار نیز باید در مدت باقیمانده، برنامه‌های خود را اجرایی کرده و زمینه استقرار نیروهای خود را در محل پروژه به منظور آشنایی با فضای کار و استفاده از ایستگاه مستقر کند.

وی با اشاره به برنامه‌های مد نظر برای تست فاز سوم خط یک بیان کرد: قرار است در آینده نزدیک با عبور قطار از ادامه خط یک و فاز سوم آن، زمینه بهره‌برداری هرچه سریع‌تر خط حد فاصل ایستگاه تختی تا میدان آزادی فراهم شود.

شعرباف درباره کاهش سرفاصله‌های زمانی حرکت قطارها در بخش بهره‌برداری شده از خط یک که تا ایستگاه تختی اصفهان ادامه دارد، افزود: با توجه به اضافه شدن قطارهای جدید، در حال حاضر مشکلی درباره کاهش سرفاصله‌های زمانی به منظور کاهش مدت توقف مردم در ایستگاه‌ها وجود ندارد و این مسأله به زودی انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مردم باید از مترو به منظور حمل و نقل خود به خوبی استفاده کنند، این موضوع مسأله مهمی به شمار می‌رود که باید به سرعت عملیاتی شده و با کاهش سرفاصله‌های زمانی، مدت زمان توقف مردم در ایستگاه‌های در حال بهره‌برداری کاهش پیدا کند.

به گزارش فارس، هم‌اکنون 11 کیلومتر از خط یک متروی اصفهان حدفاصل ایستگاه قدس تا تختی از ساعت 7 صبح تا 15 هر روز در حال بهره‌برداری است؛ فاز اول و دوم خط یک متروی اصفهان، از ایستگاه قدس آغاز می‌شود و با عبور از ایستگاه‌های بهارستان، گلستان، شهید مفتح، شهید علیخانی، جابر، کاوه، شهید چمران، شهید باهنر و شهدا، به ایستگاه تختی می‌رسد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار