شهردار اصفهان گفت: سال ۹۶ را به عنوان سال ابرپروژه ها و کلان طرح ها اعلام کردیم و بسیاری از پروژه های کلان شهری در سال جاری به اتمام می رسد.
کد خبر: ۴۴۱۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲ 15 June 2017
به گزارش تابناک : مهدی جمالی نژاد امروز با حضور در برنامه صدای شهر ضمن عرض تسلیت ایام شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع)، گزارشی از عملکرد دو هفته اخیر شهرداری اصفهان را به شهروندان ارایه داد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه  قطار هر هفته چندین افتتاحیه به ایستگاه شصتم رسیده است، گفت: هفته گذشته بهره برداری از طرح تعریض پل فلزی انجام شد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: پل فلزی اولین پل مدرنی است که پس از پل های آجری خواجو و سی و سه پل بر روی رودخانه زاینده رود احداث شد و نیاز بود شاخص های هویتی و تاریخی آن هویدا شود.

وی طراحی پل فلزی را بسیار منحصر به فرد و کاملا هنرمندانه دانست و گفت: با معماری منحصر به فرد طرح تعریض پل فلزی، حتی یک درخت هم از دو طرف قطع نشد.

جمالی نژاد رویکرد انسان محور پل فلزی را یکی از شاخص های اصلی آن توصیف کرد.

 وی افزود: مدیریت شهری اصفهان سال ۹۶ را به عنوان سال ابرپروژه ها و کلان طرح ها اعلام کرد و بسیاری از پروژه های کلان شهری در سال جاری به اتمام می رسد.

شهردار اصفهان با اشاره به بازدید صبح امروز خود از ایستگاه سی و سه پل قطار شهری اصفهان، گفت:خوشبختانه مراحل احداث این ایستگاه رو به اتمام است و ایستگاه میدان آزادی و شریعتی نیز پیشرفت قابل توجهی داشته است.

وی این نوید را به شهروندان داد که تا کمتر از یک ماه آینده قطار شهری اصفهان به میدان آزادی می رسد تا یکی از پروژه های مهم محقق و آرزوی چندین ساله شهروندان اصفهانی برآورده شود.

جمالی نژاد یادآور شد: در کنار اقدامات عمرانی بسیار زیاد شهرداری اصفهان، بهره برداری کامل ابرپروژه میدان استقلال در عید سعید فطر انجام می شود و پس از آن پروژه شهید بالایی که با آزادسازی وسیعی همراه بود، افتتاح و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

وی میدان استقلال را یکی از زیباترین میدان های ورودی شهر اصفهان توصیف کرد و گفت: این پروژه در سال ۹۴ در دو بخش شامل پل های رفت و برگشت مسیر اصفهان – شاهین شهر، میدان همسطح و دسترسی به محله های امین آباد و محمود آباد طراحی شد.

شهردار اصفهان به استقرار سیستم محاسباتی سرای ۸ با همت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان در تمام مناطق ۱۵ گانه اشاره کرد و افزود: یکی از دغدغه های اصلی مدیریت شهری در سال های اخیر شفاف سازی محاسبات و تکریم ارباب رجوع هنگام مراجعه به شهرداری بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با استقرار این سامانه ارباب رجوع با اطمینان کامل می داند که برداشت های اشتباه از دستورالعمل ها و قوانین در پرونده آنها اتفاق نخواهد افتاد.

جمالی نژاد در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اقدامات شهرداری برای سرویس دهی به شهروندان در شب های قدر ادامه داد: در شب های قدر به منظور خدمت رسانی بهتر به مردم روزه دار، شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان تمهیدات ویژه‌ای را به مرحله اجرا گذاشته است.

وی اظهارکرد: در لیالی قدر مصادف با ۲۳ و ۲۵ و ۲۷ خردادماه سال جاری، تعداد بیش از ۲۵۰ دستگاه اتوبوس ازمبادی، مراکز و خیابان‌های اصلی شهر همچون خوراسگان، زینبیه و دارک، کهندژ، دنارت شهید کشوری، میدان جمهوری اسلامی، خانه اصفهان، ملک شهر، سپاهان شهر، عاشق آباد، کوی ولی عصر(عج)، بهارستان، هفتون، ۲۴ متری، رهنان، آتشگاه، قائمیه به سمت گلستان شهدای اصفهان به شهروندان خدمت رسانی می کنند.

وی خاطرنشان کرد:  این خدمات رسانی بصورت رایگان به شهروندان ارایه می شود و تا برگرداندن تمامی شهروندان به مقاصدشان پس از دعا ومناجات سحرگاهی ادامه خواهد داشت.

منبع : ایمنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار