دزد مسلح که با چهره گریم‌شده به چهار بانک در تهران دستبرد زده بود، با اتهام محاربه روبه‌رو شد. او بزودی در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود.
کد خبر: ۴۴۲۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵ 17 June 2017
به گزارش تابناک : این مرد میانسال ساعت یک بعدازظهر 18 اسفند سال گذشته درحالی که سلاحی به دست داشت، با چهره گریم شده خودش را به جای یک پیرمرد جا زد و وارد بانک ایران‌ زمین در خیابان شریعتی حوالی خیابان ظفر شد. او با تهدید افراد حاضر در آنجا پنج میلیون تومان پول دزدید و فرار کرد.
 
متهم درحال فرار بود که کلاه‌گیس وی روی زمین افتاد و در همان حوالی توسط ماموران گشت پلیس خلع سلاح و بازداشت شد.
 
پس از دستگیری وی، ماموران اطلاعاتی به دست آوردند که نشان می‌داد او در طول یک سال گذشته به شیوه‌ای مشابه به سه بانک دیگر در محله‌های تهران دستبرد زده و مسلحانه پول از آنجا به سرقت برده است.
 
با مشخص شدن این موضوع، ماموران به تحقیق از دزد مسلح بازداشت شده پرداختند، اما او فقط دزدی از بانک شعبه ایران‌زمین در خیابان شریعتی را پذیرفت و دستبرد به سه بانک دیگر را منکر شد.
 
این درحالی بود که با توجه به انکار سه فقره دزدی بانک، شواهدی که پلیس به دست آورده بود، شهادت کارکنان و مدیران سه بانکی که مورد دستبرد مسلحانه قرار گرفته بود و فیلم دوربین‌های مداربسته که نحوه دزدی متهم را ثبت کرده بودند، همگی حکایت از این موضوع داشت که متهم مذکور دست به این سرقت‌های سریالی و مشابه زده است.
 
سرانجام چند روز پیش پس از آخرین دفاع از متهم به اتهام دزدی مسلحانه از چهار بانک در تهران، پرونده از مصادیق محاربه شناخته شد و به دادگاه انقلاب تهران ارسال تا او بزودی در دادگاه پای میز محاکمه بنشیند.

منبع : جام جم 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار