برای کاهش نرخ سود بانکی باید منافع تولیدکنندگان و بانک‌ها را در نظر گرفت تا هیچ‌یک از این دو گروه متضرر نشوند.
کد خبر: ۴۶۰۷۲۹
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹ 16 July 2017
به گزارش تابناک : محمدرضا حسین‌زاده رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی با بیان اینکه کاهش نرخ سود بانکی در شرایط فعلی به یک ضرورت تبدیل شده است، از هماهنگی‌های انجام شده برای کاهش نرخ سود در بانک‌های خصوصی نیز خبر داد.

وی ادامه داد: به طور معمول نرخ سود در بانک‌های دولتی کمتر از بانک‌های خصوصی است، اما به نظر می‌رسد بانک‌های خصوصی نیز به این جمع‌بندی رسیده‌اند که نرخ سود خود را به تدریج کاهش دهند.

به گفته حسین‌زاده در شورای هماهنگی مدیران بانک‌های دولتی جلسات متعددی درباره نرخ سود برگزار شده است و با بررسی شرایط اقتصادی کشور و در نظر گرفتن سیاست‌های دولت و بانک مرکزی مقرر شد تا متناسب با آن سیاست‌ها، نرخ سود سپرده کاهش پیدا کند.

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه شورای پول و اعتبار نیز در کاهش نرخ سود بانکی نقش اساسی را ایفا می‌کند، گفت: با این حال بایستی به‌صورت تدریجی به سمت کاهش نرخ سود حرکت کنیم و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را نیز در نظر بگیریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره نرخ قطعی سود بانکی گفت: به‌صورت دقیق نمی‌توان نرخ سودی را برای سال جاری در نظر گرفت، چراکه باید این نکته را توجه داشت که در حال حاضر بخشی از سپرده‌های جاری سپرده‌گذاران از محل دریافت سود بانکی تامین می‌شود.

حسین‌زاده ادامه داد: از سوی دیگر وضعیت تولیدکنندگان و بانک‌ها را نیز برای کاهش نرخ سود بانکی باید مدنظر قرار داد تا هیچ‌یک از این دو گروه متضرر نشوند.

 

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: