«ستاد بزرگداشت چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي ايران به صورت ملي در شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي فعال شده و مي‌خواهيم عليرغم همه توطئه‌هاي دشمنان، جشن بزرگداشت چهلمين سال پيروزي انقلاب را در سال آينده با شکوهي ويژه برگزار کنيم و استان اصفهان نيز در اين راستا نقش ارزنده‌اي دارد.»
کد خبر: ۴۸۰۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷ 13 August 2017

به گزارش تابناک : قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور در سفر به اصفهان، اين مطلب را در جمع خبرنگاران اعلام کرد و گفت: اميد است با شناخت بيشتر، بتوانيم دين خود را به انقلاب اسلامي ايران ادا کنيم.

نصرتا... لطفي همه مردم را اعضاي محوري و تأثيرگذار در شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي دانست و افزود: عامل ايجاد و استمرار انقلاب اسلامي، مردم هستند که حمايت و حضور گسترده آنان در صحنههاي مختلف، اين امر را ميسر کرده است.

وي با بيان اينکه دشمنان در طول پيروزي انقلاب تاکنون انواع توطئهها را براي از بين بردن انقلاب اسلامي به کار بستند، گفت: اما مردم فهيم ايران اسلامي با حضور در همه صحنهها، هماهنگي دشمن در به کارگيري ترفندها را براي ضربه زدن به انقلاب، خنثي کردند.

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور اظهار داشت: در جنگهايي که در گذشته در ايران رخ داده بود همواره ما به دشمن امتياز داده بوديم ولي براي اولين بار و با قدرت و صلابت در هشت سال دفاع مقدس، پيروز جنگ شديم بدون اينکه امتيازي به دشمن بدهيم و در حقيقت عامل خنثيسازي ترفندهاي دشمن، حمايت همه جانبه مردم بود.

لطفي افزود: دو مقوله برگزاري انتخاباتها و مراسمهاي مختلف در مناسبتهاي گوناگون که شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي برگزار ميکند تجلي مردمي بودن نظام و بيانگر حمايت مردم از نظام است.

وي ادامه داد: هرجا و هر زمان که نياز به مشارکت مردم بود آنان در صحنه حضور يافتهاند و شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي نيز هماهنگي و برنامهريزي اين مراسمها را عهدهدار بوده و در اين ميان اصحاب رسانه نيز در اطلاعرساني به موقع به مردم، تلاش داشتهاند.

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي گفت: هم ما در شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و هم مردم در حقيقت همگي عضو يک خانواده هستيم و اميد است توانسته باشيم خادم خوبي براي مردم باشيم.

وي اذعان داشت: شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي نه حزب، نه جناح و نه گروه است بلکه نهادي حاکميتي است که براي استمرار نظام ديني، توفيق خدمت به مردم را دارد.

لطفي با اشاره به شيطنتهاي دشمن درباره اينکه نتوانيم بزرگداشت چهلمين سال انقلاب را برگزار کنيم، تأکيد کرد: دشمنان اين آرزو را به گور خواهند برد و با هوشياري مردم اين جشن در سال آينده با شکوه برگزار خواهد شد.

وي خاطرنشان کرد: يکي از ابزارهاي حفظ نظام، دشمنشناسي و مقابله با دشمن و پي بردن به توطئه آنان است. اين در حالي است که در طول سال انواع سياهنماييها اتفاق ميافتد اما همه اين توطئهها در اياما... با حضور مردم خنثي ميشود.

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور گفت: امروز دشمن به دنبال جنگ سخت نيست و باور دارد که توان آن را نيز ندارد اما درصدد است در کوتاهمدت با ايجاد ناامني، در ميانمدت با وضعيت معيشت مردم و در بلندمدت براندازي نظام ديني از طريق رفتار مردم، به اهداف خود دست يابد که در اين راستا رسانهها ميتوانند نقشآفرين باشند و ترفندهاي دشمنان را خنثي کنند.

لطفي با قدرداني از اصحاب رسانهها در ياريرساني به شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان اصفهان درخصوص انتخاب سخنران در مراسمها از سوي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي در استان اصفهان و عدم هماهنگي با مسئولان که انتقاداتي هم به همراه داشت گفت: بار ديگر تأکيد ميکنم شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي يک نهاد حاکميتي بوده و حزب و جناح نيست و نخواهد بود و اين براي نظام بسيار مهم است و طبيعي است که شرايطي براي دعوت از سخنرانان براي حضور در اصفهان بايد مدنظر باشد اما ما در کل استانهاي کشور در مناسبتهاي ملي و فراگير، خودمان مديريت ميکنيم تا بتوانيم از همه سلايق براي تريبون عمومي با رعايت خطوط قرمز نظام، سخنران دعوت کنيم.

وي افزود: ما هرگز سياسي به معناي جناحي و بسته عمل نکردهايم و نخواهيم کرد و براي همه گروهها، ارزش و احترام قائليم و از ما نبايد توقع داشته باشند کارکرد جناحي داشته باشيم.

لطفي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان اصفهان را در کشور جزو برترينها برشمرد و گفت: شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان اصفهان مايه افتخار در همه عرصههاست و همواره پايبند آرمانها بوده و حق مردم اصفهان هم هست که اينچنين شوراي هماهنگي داشته باشند.

***

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان اصفهان نيز به عنوان ميزبان اين نشست، ضمن خيرمقدم هدف از برگزاري اين نشست را برنامهريزي براي بزرگداشت چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي و... بيان کرد و افزود: دشمن به دنبال ايجاد نااميدي در جوانان است و ما بايد با هوشياري و کاري فشرده، بتوانيم در جشن چهلمين سال پيروزي انقلاب، دين خودمان را ادا کنيم.

جعفر عسگري اظهار داشت: تريبون شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي در استان اصفهان، تريبون نظام است و تاکنون استقلال ما در استان حفظ شده است.

وي همچنين از خبرنگاران رسانهها خواست تا با ارائه راهکارها و در نشستي همانديشي که برگزار خواهد شد، نظرات خود را براي هرچه باشکوهتر برگزار شدن مراسمات چهلمين سال پيروزي انقلاب به شوراي تبليغات اسلامي ارائه دهند.

***

در اين نشست که جمعي از آزادگان و خانواده شهداي مدافع حرم در آستانه 26 مرداد روز آزادي اسرا حضور داشتد برادر شهيد مدافع حرم سجاد مرادي از خاطرات برادر شهيدش گفت و همچنين آزادگان ماشاءا... عسگريزاده با هشت سال اسارت از دهاقان، محمدرضا سيدي از پرسنل ارتش با سه سال اسارت، مهدي وطنخواهان اصفهاني با هشت سال اسارت و جابر لامعي با هفت سال اسارت به بيان خاطرات خود از دوران دفاع مقدس پرداختند.

در پايان اين نشست علاوه بر تجليل از خانواده شهيد مدافع حرم و آزادگان، براساس ارزيابيهاي انجام شده، از نشريههايي که همکاري نزديک با شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان داشتند قدرداني شد.

منبع : روزنامه نصف جهان 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار