مسئول هیئت اجرایی مستقر در پلی اکریل مدعی شد؛
تابناک: در حالی که زهرا سعیدی نماینده مبارکه چند روز پیش در نتیجه پیگیری برای رفع مشکلات کارخانه پلی اکریل خبر از اختصاص وام 20 میلیارد تومانی به این واحد صنعتی داده بود امروز مسئول هیئت اجرایی مستقر در کارخانه استعفا کرد.
کد خبر: ۴۸۰۶۷۵
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰ 28 August 2017

به گزارش تابناک اصفهان، در حالی که زهرا سعیدی نماینده مبارکه چند روز پیش در نتیجه پیگیری برای رفع مشکلات کارخانه پلی اکریل خبر از اختصاص وام 20 میلیارد تومانی به این واحد صنعتی داده بود امروز مسئول هیئت اجرایی مستقر در کارخانه استعفا کرد.

وی علت استعفای خود را مشکلات موجود در کارخانه و عدم تخصیص وامی که وعده داده شده بود عنوان کرد و از وزیر صنعت خواست استعفای او را بپذیرد.

با این روند پلی اکریل به استقبال بیکاری دو هزار کارگر می رود و دیگر امیدی به بازگشت آنها به سرکار وجود ندارد.

پرداخت بیمه بیکاری به کارگران این واحد صنعتی نیز با مشکلات خاص خود روبرو است و اکنون همه کارگران بیمه بیکاری خود را دریافت نمی کنند راکه هنوز به واحد تامین اجتماعی معرفی نشده اند.

علیرضا شیخ عطار در نامه استعفای خود آورده است : بیش از این امکان هزینه کردن از آبرو و تجربه چهل ساله خود را ندارم.

شورای اسلامی کار شرکت پلی‌ اکریل اصفهان هم، نامه‌ ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت نوشته ‌اند و از اجرا نشدن توافقات برای ایجاد شرایط راه اندازی کارخانه در پنج ماه گذشته، قوانین دست و پاگیر اداری و پرداخت نشدن تسهیلات ۲۰۰ میلیارد ریالی انتقاد کرده اند.

با این شرایط، تنها راه باقی مانده برای نجات بخشی از کارخانه پلی اکریل که دریافت این وام بود نیز به بایگانی رفت مگر آنکه وزیر جدید صنعت با درنظر گرفتن معیشت دو هزار کارگر و عواقبی که ممکن است تعطیلی کامل این واحد صنعتی داشته باشد، یک مسیر دیگر برای نجات پلی اکریل پیدا کند.

به نظر میرسد مشکلات حقوقی که بر سر راه این کارخانه وجود دارد، دریافت وام از بانک ها را با مشکلات دوچندانی روبرو کرده است به طوریکه مسئول هیئت اجرایی مستقر در کارخانه در نامه استعفای خود از "توطئه پشت پرده برخی مراکز قدرت در اصفهان" انتقاد کرده و آن را عاملی برای کارشکنی در روند حل مشکلات این شرکت عنوان کرده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار