تابناک: در حالیکه طبق آخرین مصوبه شورای عالی آب در خصوص زاینده رود و براساس طرح 9 ماده ای، بارگزاری جدید بروی زاینده رود بدون مصوبه، خلاف قانون است اما خبرها و تصاویر رسیده از محل پروژه نشان می دهد این طرح در مجاورت زاینده رود آغاز به کار کرده است و سبب اعتراض و انتقاد بسیاری از فعالان محیط زیست اصفهان و کشاورزان شده است.
کد خبر: ۴۸۱۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۶ 08 September 2017
به گزارش تابناک اصفهان، در حالیکه طبق آخرین مصوبه شورای عالی آب در خصوص زاینده رود و براساس طرح 9 ماده ای، بارگزاری جدید بروی زاینده رود بدون مصوبه، خلاف قانون است اما خبرها و تصاویر رسیده از محل پروژه نشان می دهد این طرح در مجاورت زاینده رود آغاز به کار کرده است و سبب اعتراض و انتقاد بسیاری از فعالان محیط زیست اصفهان و کشاورزان شده است.

جمعی از کشاورزان و فعالان محیط زیست در استان اصفهان در نامه ای سرگشاده خطاب به استاندار اصفهان گفته اند:

جنای آقای زرگرپور ، مگر طبق مصوبات ۹ ماده ای شورای عالی آب ، هرگونه بارگذاری جدید بر زاینده رود ممنوع نیست؟
 
مگر طبق تصریح وزیر نیرو در شورای هماهنگی زاینده رود ، حتی طرح های مصوب نیز حتی اگر اتمام یافته باشند شامل این ممنوعیت نمی گردند؟

 مگر طبق مصوبه شورای هماهنگی، استانداران دو استان مسئول اجرایی نمودن این مصوبه نیستند؟

این پروژه با چه مجوزی مشغول تجهیز کارگاه و فعالیت در استان اصفهان می باشد؟ آیا شما اراده ای برای مقابله با این فعالیتهای غیرقانونی در استان اصفهان را هم ندارید؟

 بنا به اظهار مدیر کل منابع طبیعی استان، این پروژه بدون هماهنگی با این سازمان در استان اصفهان در حال اجراست و بنابه اظهار مدیرکل محیط زیست استان، این پروژه فاقد مجوز زیست محیطی از این اداره کل است. با چه اراده ای این پروژه در حال اجراست؟

 در حالی که ۱۶ سال از کلنگ زنی بهشت آباد گذشته و ۱۰ سال پیش قرار بوده تونل کوهرنگ سوم به بهره برداری برسد و به دلیل عدم تخصیص بودجه محقق نگردیده است، محل تامین اعتبارات پروژه بن-بروجن که با این سرعت در حال اجرا می باشد، چیست؟

 آیا پس از چهار سال ، هنوز زمان پاسخگویی فرا نرسیده است؟ آیا کماکان رفع همه مشکلات زاینده رود به مصوبات ۹ ماده ای محول می شود؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار