تابناک: مسئله ای که هنوز اندرخم جذب سرمایه گذار معطل مانده است و گردنه زینل به محلی برای قبرستان نخاله های ساختمانی اصفهان تبدیل شده است در حالیکه همین زمین میتواند در اختیار سرمایه گذار گذاشته شود و کارخانه بازیافت برای نجات محیط زیست اصفهان، ساخته شود.
کد خبر: ۴۸۱۱۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۹ 08 September 2017
تابناک اصفهان: در حالیکه نخاله های ساختمانی در بیشتر شهرهای دنیا با استفاده از فناوری بازیافت به پودر سنگ تبدیل شده و در حوزه ساختمان سازی و دیگر صنایع مرتبط مورد استفاده قرار می گیرد اما محیط زیست اصفهان هنوز از دست نخاله های ساختمانی، در امان نیست.

تنها راه برای رهایی از دست نخاله های ساختمانی در اصفهان که میزان آن روزانه به هزار تن می رسد، دفن آنها در خاک است تا از تجمع موش ها در اطراف این نخاله ها در شهر جلوگیری شود اما دفن این زباله ها در خاک در بلند مدت آلودگی خاک و مسمومیت آن را به دنبال دارد که برای جلوگیری از این معضل زیست محیطی تنها راه اصفهان، راه اندازی یک کارخانه بازیافت در این زمینه است.

مسئله ای که هنوز اندرخم جذب سرمایه گذار معطل مانده است و گردنه زینل به محلی برای قبرستان نخاله های ساختمانی اصفهان تبدیل شده است در حالیکه همین زمین میتواند در اختیار سرمایه گذار گذاشته شود و کارخانه بازیافت برای نجات محیط زیست اصفهان، ساخته شود.

احمدرضا مصور، معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان در این زمینه، با اشاره به اینکه برای ساماندهی نخاله‌های ساختمانی گردنه زینل نیازمند حضور سرمایه‌گذاران هستیم، افزود: البته تاکنون با تعدادی سرمایه‌گذار رایزنی را داشته‌ایم در انتظار اعلام نظر آنها هستیم.

وی با اشاره به تدوین طرح جامع سایر پسماندهای شهر اصفهان ابراز داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این طرح تا سال ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار