تابناک: با این حال برخی حوزه ها در این سال ها چندان مورد تمایل سرمایه گذاران نبوده است و پروژه های ورزشی، میراث فرهنگی و آموزش و پرورش از دید سرمایه گذاران مغفول مانده است.
کد خبر: ۴۸۱۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۵ 08 September 2017

تابناک اصفهان: با وجود روند کند سرمایه گذاری در استان اصفهان اما بخشی از پروژه های این استان به بخش خصوصی واگذار شده است و بر همین اساس این طرح ها را می توان جزو آنهایی دسته بندی کرد که تقریبا در زمان مقرر و با حاشیه های کمتر به مرحله بهره برداری رسیده است.

به خاطر همین ویژگی به نظر می رسد اصفهان نیاز به تلاش و همت بیشتر برای جذی سرمایه گذاران دارد و باید اگر موانع قانونی یا تنگ نظری هایی در این راه وجود دارد با اختصاص اولویت، از میان برداشته شود تا رغبت سرمایه گذاران هرچند اندک، استان اصفهان را به جهنم سرمایه گذاری تبدیل نکند.

با این حال برخی حوزه ها در این سال ها چندان مورد تمایل سرمایه گذاران نبوده است و پروژه های ورزشی، میراث فرهنگی و آموزش و پرورش از دید سرمایه گذاران مغفول مانده است به طوریکه به گفته استاندار اصفهان، در استان اصفهان ۳۷۰ طرح قابل واگذاری به بخش خصوصی وجود دارد که تاکنون ۱۶۰  طرح به بخش خصوصی واگذار شده است.عمده پروژه‌هایی که تاکنون واگذار نشده در بخش میراث فرهنگی و ورزشی است که ضروری است بخش خصوصی نیز به این امر توجه داشته باشد.

رسول زرگرپور پروژه‌های آموزش و پرورش را نیز از دیگر اولویت‌های پروژه‌های قابل واگذاری در استان اصفهان عنوان کرد و گفت: چنانچه این پروژه‌ها به بخش خصوصی واگذار نشود دولت با توجه به بودجه‌های قطره‌چکانی که دارد تا چندین سال آینده امکان بهره برداری از این پروژه‌ها را ندارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار