تابناک: اما با وجود همه تدارکاتی که برای برندسازی در شهر اصفهان صورت گرفت، رونمایی از این برند به یک دلیل ساده و شاید هم تعجب آور هنوز انجام نشده است.
کد خبر: ۴۸۱۱۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵ 09 September 2017
به گزارش تابناک اصفهان، امروزه برخی شهرها پرچمدار توسعه و دستاوردهای دیپلماتیک در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هستند به طوریکه برخی کشورهای جهان با شهرت چند شهر خود در دنیا شناخته شده اند.اصفهان را از آن دست شهرهایی می توان دانست که آوازه اش توانسته آن را مستقلا به یکی از شهرهای جهانی تبدیل کند.

شهرهای جهانی نیاز به برندسازی برای خود دارند و باید با نشانه ای در دنیا شناخته شوند که منحصر به فرد و با توجه به ویژگی های ذاتی آن شهر و مردمانش باشد که در این راستا باید هویت رقابتی اصفهان که می تواند آن را متمایز با سایر رقبا در جهان قرار دهد، به عنوان برند شهری در نظر گرفته شود.

در این زمینه با هم اندیشی صاحب نظران و نیز استفاده از ایده های گردشگران خارجی که به اصفهان سفر کرده بودند برند شهری اصفهان با محوریت "شکوه" تدوین شد تا در دل خود همه ویژگی های فرهنگی، اجتماعی و نیز اقتصادی مردم اصفهان را گردآورد.

اما با وجود همه تدارکاتی که برای برندسازی در شهر اصفهان صورت گرفت، رونمایی از این برند به یک دلیل ساده و شاید هم تعجب آور هنوز انجام نشده است.

این علت ساده را از زبان عبدالوهاب سهل آبادی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان شنیدیم که "گاهی وقتی از دلسوزی صحبت می‌کنیم دلیل داریم اینکه شش ماه است کمیسیون گردشگری و برند شهری اصفهان می‌خواهد از برند اصفهان رونمایی کند ولی نمی‌تواند یک جلسه بگذارد ما باید در اصفهان یک هدف را دنبال و آن را به سرانجام برسانیم. اصفهان و اقتصاد آن امروز نیازمند گردشگری است".

این دلایل به ظاهر  ساده سالهاست که گریبان نه تنها شهر بلکه استان اصفهان را هم گرفته است و بسیاری از طرح ها و برنامه های توسعه ای در این استان دقیقا به دلیل همین عدم هماهنگی به مرحله اجرا و بهره برداری نرسیده است.

در حالیکه مردم اصفهان به زندگی مسالمت آمیز و همزیستی با ادیان مختلف و اقوام متفاوت از لر و ترک و حتی مهاجران دیگر کشورها مانند افغانستان و سوریه، زبان زد هستند اما متاسفانه مسئولان آن نتوانسته اند با الگوبرداری از شهروندان، چنین خصیصه ای را در خود نهادینه سازی کرده و امور را با همگرایی و با توجه به مصلحت شهر و استان پیش ببرند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار