تابناک: یکی از نکات مهم که شورای شهر باید به آن توجه داشته باشد، حضور کودکان در شرکت های پیمانکاری است که مسئول جمع آوری بازیافت از سطح شهر هستند به طوریکه اغلب کارگرانی که همراه با پیمانکاران در شهر به دنبال زباله می گردند را کودکان زیر 15 سال تشکیل می دهد.
کد خبر: ۴۸۱۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵ 10 September 2017

به گزارش تابناک اصفهان، معضلات اجتماعی همچون کودکان کار یکی از مشکلاتی است که به دلیل ارتباط آن با چند نهاد اجرایی و تصمیم ساز در استان، برنامه ریزی برای حل آن نیاز به خرد جمعی و تصمیم گیری جامع دارد که متاسفانه تاکنون این معضل که در شهر اصفهان، فراگیر است، بدون راه حل اساسی باقی مانده است.

چهره شهر توریستی اصفهان نیاز به بهسازی فرهنگی و اجتماعی دارد که انتظار می رود در دوره جدید شورای شهر، برنامه ای برای این امر تدوین و با توجه به واقعیت های موجود در شهر اصفهان تا حد زیاد این موضوع را با قابلیت اجرایی به دست شهرداری و نهادهای ذی ربط بسپارند تا مانند دوره های گذشته این مسئله با طرح های غیرکارشناسی، عقیم نماند.

یکی از نکات مهم که شورای شهر باید به آن توجه داشته باشد، حضور کودکان در شرکت های پیمانکاری است که مسئول جمع آوری بازیافت از سطح شهر هستند به طوریکه اغلب کارگرانی که همراه با پیمانکاران در شهر به دنبال زباله می گردند را کودکان زیر 15 سال تشکیل می دهد.

حضور کودکان زباله گرد در این شرکت ها تاکنون از دید شهرداری به عنوان کارفرما پنهان مانده است یا اگر هم دیده شده، با نظارت و رسیدگی روبرو نبوده است و روز به روز به تعداد کودکان زباله گرد اصفهان افزوده می شود و در سایه این شرایط، مشکلات پیچیده تری گریبان این کودکان را می گیرد که کمترین آسیب آن عقب ماندن آنها از تحصیل در مدارس است.

تعدد کودکان زباله گرد در شهر اصفهان سبب شده تا شهرداری و بهزیستی، با محول کردن مشکل بر دوش یکدیگر از اصل معضل، دور بمانند و هروز به تعداد و آسیب های حضور این کودکان در محیط های نامناسب افزوده شود.

هرچند مدیریت شهری به ساماندهی این کودکان اعتقاد دارد اما درست مشکل از همین جا آغاز می شود که حضور کودکان در چنین مکان هایی اساسا غیرقانونی بوده و زمینه سوءاستفاده های بعدی از آنها را فراهم می آورد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار