تابناک: در حالیکه نهادهای متولی برگزاری، اجرا و صدور مجوز کاملا مشخص است، اما هیچ گونه پیگیری از سوی نماینده های مردم در شورای شهر یا نهادهای مرتبط دیگر برای تغییر مکان برگزاری این برنامه صورت نگرفت و اکنون نوشداروی بعد از مرگ سهراب شاید فقط بتواند، از تکرار دوباره چنین طرحی جلوگیری کند.
کد خبر: ۴۸۱۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹ 10 September 2017

به گزارش تابناک اصفهان، بعد از برگزاری کنسرت حافظ و شهرام ناظری در کاخ چهلستون اصفهان، انتقادات به مکان برگزاری این کنسرت به صحن علنی شورای شهر اصفهان نیز باز شد و امروز مهدی مزروعی انتقادات خود را نسبت به برگزاری کنسرت در این مکان تاریخی و ارتعاشاتی که ممکن است به این بنا آسیب وارد کرده باشد، اعلام کرد.

این انتقادات و مشابه آن که از سوی اقشار مختلف و نیز برخی مسئولان در رسانه های مختلف مطرح شده است، که بنرهای تبلیغاتی و خبر آن از مدت ها پیش در رسانه ها و شهر منتشر شده بود اما جای تامل دارد چرا علاج واقعه قبل از وقوع انجام نشد و همه منتقدان و افرادی که خود را دلسوز میراث فرهنگی و آثار تاریخی اصفهان می دانند، پیش از برگزاری اقدامی برای توقف برگزاری این کنسرت در کاخ چهلستون انجام ندادند؟!.

در حالیکه نهادهای متولی برگزاری، اجرا و صدور مجوز کاملا مشخص است، اما هیچ گونه پیگیری از سوی نماینده های مردم در شورای شهر یا نهادهای مرتبط دیگر برای تغییر مکان برگزاری این برنامه صورت نگرفت و اکنون نوشداروی بعد از مرگ سهراب شاید فقط بتواند، از تکرار دوباره چنین طرحی جلوگیری کند.


http://isfahan.isna.ir//Files/News/Image/13966/101821.jpg

از طرف دیگر انتقادات به برگزاری کنسرت اساتیدی همچون ناظری نباید فتح بابی برای انتقاد به اصل برنامه شود چراکه در همین شرایط هم اصفهان با پیچ و خم های زیادی برای اجرای کنسرت مواجه است و برخی هنرمندان از جمله شهرام ناظری به نحوه برگزاری انتقاداتی را وارد می دانست .

با این وجود میراث فرهنگی اصفهان قطعا در جریان برگزاری چنین رویدادی بوده است و باید در خصوص نگرانی میراث دوستان اصفهانی که ارتعاشات صوت را برای پایه های کاخ مضر می دانستند، توضیحات قابل قبول و علمی داشته باشد.


http://isfahan.isna.ir//Files/News/Image/13966/101816.jpg

هرچند در گذشته میراث فرهنگی در پاسخ به انتقاداتی که در خصوص برگزاری کنسرت در حیاط کاخ چهلستون مطرح می شد، آنها را رد و ارتعاشات را کمتر از میزانی که به پایه های کاخ آسیبی وارد کند می دانست اما به هر روی افکار عمومی منتظر شنیدن توضیحات این سازمان است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار