تابناک: با گذشت سالها از اقدام آقای دکتر "الف" که با معرفی مطب خود به عنوان مرکزی برای این اقدام، اما هنوز مراجعی مانند دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که مسئول برخورد با تخلفات در حوزه سلامت است، اقدام عاجلی برای جلوگیری از ادامه این تخلف تاکنون انجام نداده است.
کد خبر: ۴۸۱۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹ 12 September 2017

به گزارش تابناک اصفهان، استان اصفهان یکی از استان های پیشتاز در درمان ناباروری در کشور است که به همین منظور نیز مرکز باروری و ناباروری اصفهان با حضور پزشکان برجسته راه اندازی شده و به زوج هایی که توانایی بچه دار شدن ندارند، خدمات دهی می کند.

با این حال شهر اصفهان خود یکی از شهرهای در رده نخست در ناباروری به شمار می رود که این موضوع به گفته دکتر نصر اصفهانی، رئیس پژوهشکده رویان اصفهان، آلودگی هوا یکی از عوامل اصلی در نازایی اصفهانی ها بوده است.

شاید همین آمار بالای نازایی در اصفهان و روی آوردن به روش های نوین برای بارداری نیز سبب شده تا برخی پزشکان با سوءاستفاده از نیاز مردم، اقدام به فروش اسپرم و تخمک در مطب خود کنند به طوریکه تبلیغات برای کار خود را در فضای مجازی و سایت های اینترنی هم علنی کرده اند اما گویی تاکنون برخورد جدی و قانونی با چنین پزشکانی نشده است.

در حالیکه مرکز ناباروری استان اصفهان این اقدام را غیرقانونی می داند اما نیاز مردم به فرزندآوری باب تازه ای برای درآمدزایی برخی سودجویان در اصفهان را فراهم کرده است.

با گذشت سالها از اقدام آقای دکتر "الف" (متخصص کلیه و مجاری ادراری) که با معرفی مطب خود به عنوان مرکزی برای این اقدام، اما هنوز مراجعی مانند دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که مسئول برخورد با تخلفات در حوزه سلامت است، اقدام عاجلی برای جلوگیری از ادامه این تخلف تاکنون انجام نداده است.


هرچند به گفته برخی منابع آگاه شکایاتی علیه این پزشک اصفهانی به مراجع قضایی اعلام شده است اما دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که ید طولایی در برخورد با سوءاستفاده کنندگان از علم پزشکی به ویژه در حوزه طب سنتی داشته است، به نظر می رسد کمی دیرتر از آنچه باید، به فکر برخورد با این پزشک متخلف افتاده است چراکه آوازه کار دکتر "الف" به اصفهان ختم نشده و به دیگر استان های کشور هم رسیده است و هروز این پزشک مراجعات بسیاری برای خرید تخمک و اسپرم از متقاضیانی که قطعا از سر ناچاری و مشکلات مالی به این کار روی آورده اند، دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار