ماه های پایانی مدیریت شهری گذشته حرف و حدیث های بسیاری در خصوص بدهی دولت به شهرداری عنوان شد؛ امری که این روزها گاهی تکذیب می شود و یا برخی از بدهی های نامشخص دولت به شهرداری سخن به میان آورده اند.
کد خبر: ۴۸۱۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱ 13 September 2017
به گزارش تابناک : در این باره رضا تقی پور سخنگوی گذشته شورای شهر تهران گفته بود که در 19 ردیف سرجمع مطالبات شهرداری از دولت به مبلغ 14 هزار میلیارد تومان مشخص شده است که یک کمیته سه نفره از شورا برای پیگیری مطالبات تشکیل شده بود اما حسن خلیل آبادی، عضو شورای شهر تهران در واکنش به اخبار منتشره از بدهی های دولت به شهرداری در گذشته و در مصاحبه ای اظهار داشت که در حال حاضر نمی توان گفت دولت به شهرداری بدهکار است و طبق گفته های آقای نجفی باید کمیته ای برای رسیدگی به ادعاهای شهرداری و دولت ایجاد شود.

بر این اساس خبرنگار تیتر شهر، به سراغ خزانه دار جدید شورای شهر تهران و عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران رفت تا از بدهی دقیق شهرداری تهران از دولت مطلع شویم. حسن رسولی در این باره گفت: ارقام متفاوتی توسط مراجع گوناگون گفته شده و تنوع و تکثر این مراجع زیاد است ؛ نمی توان به تنهایی به این گفته ها اکتفا کرد.

وی افزود: قبل از آنکه حساب های بین دولت و شهرداری مشخص شود باید مناسبات شهرداری و دولت بازسازی گردد و قدم اول در این باره برداشته شده است.

رسولی ادامه داد: آقای رئیس جمهور از شهردار دعوت کردند و از هفته گذشته آقای نجفی در جلسات دولت شرکت می کنند. خوشبختانه به دوره 15 ساله قهر و رقابت شهرداری و دولت پایان یافته است.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به بدهی قطعی شهرداری از دولت گفت: این حساب ها باید در یک فضای تفاهم آمیز شفاف و روشن شود تا به طور مشترک توسط شورا و به طور مشخص کمیسیون برنامه و بودجه، شهرداری و دوستانمان در دولت طی ماه های آینده روشن خواهد شد و هنوز میزان آن مشخص نیست باید پیش رفت تا ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

منبع : تیترشهر 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار