دانشگاه تربیت معلم شهید آیت نجف آباد، از سال تحصیلی جاری دانشجویی پذیرش نخواهد کرد.
کد خبر: ۴۸۱۳۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴ 13 September 2017

به گزارش تابناک : دانشگاه تربیت معلم شهید آیت نجف آباد با وجود فارغ التحصیلی بیش از ۹ هزار معلم از این مجموعه طی ۴۲ سال فعالیت، از سال تحصیلی جاری دانشجویی پذیرش نخواهد کرد و سال آینده نیز به صورت کامل تعطیل خواهد شد.

یکی از اساتید این دانشگاه با اشاره به سیاست دولت یازدهم و دوازدهم در خصوص فعال نگهداشتن یک یا دو مرکز تربیت معلم در مراکز استان ها بیان داشت: در حال حاضر این دانشگاه کمتر از ۳۰۰ دانشجو دارد که با فارغ  التحصیلی یک سوم آنها در سال جاری، بقیه نیز قرار است طی سال آینده به پردیس شهید  باهنر اصفهان که در حال حاضر بیش از هزار و ۲۰۰ دانشجو دارد، منتقل شوند.

این استاد دانشگاه از تکرار چنین سرنوشتی برای دانشگاه فرهنگیان کاشان خبر داد و افزود: در دولت های نهم و دهم، سیاست مسئولان بر گسترش و تقویت دانشگاه های فرهنگیان قرار گرفته بود به طوری که پردیس پسرانه اصفهان بیش از دو هزار دانشجو داشت ولی در حال حاضر تلاش می شود از فارغ التحصیلان دانشگاه های آزاد و پیام نور به عنوان معلم استفاده شود.

بدون استفاده ماندن ۷ هکتار امکانات آموزشی

دیگر استاد دانشگاه فرهنگیان شهید آیت نجف آباد با هشدار نسبت به بلااستفاده ماندن مجموعه زیرساخت های موجود در این دانشگاه، بیان داشت: طبق اعلام سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان کشور و بر اساس بررسی ۸۰شاخص آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و رفاهی، این مرکز رتبه اول استان را در بین پنج مرکز و رتبه ۱۵ کشور  را در بین ۹۸ دانشگاه به خود اختصاص داده است.

یکی از اساتید دانشگاه خاطرنشان کرد: آنطور که مسئولان اعلام کرده اند، با حذف این دانشگاه قرار است از امکانات موجود برای برگزاری دوره های ضمن خدمت معلمان بهره بگیرند که به نظر نمی رسد چنین کاری امکانپذیر باشد و در عین حال نمی توان توجیه اقتصادی نیز در مقایسه با حجم امکانات موجود در این دانشگاه برای آن متصور شد.


منبع : روزنامه نصف جهان 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار