نقش جهان میزبان یک خداحافظی؛
تابناک: میدان نقش جهان اصفهان در این ساعات انتظار فرارسیدن یار را می کشد، یاری که آمدنش در نصف جهان با یک وداع مترادف شده است.
کد خبر: ۴۸۱۹۰۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵ 27 September 2017
تابناک اصفهان: میدان نقش جهان اصفهان در این ساعات انتظار فرارسیدن یار را می کشد، یاری که آمدنش در نصف جهان با یک وداع مترادف شده است.

در روزهایی که مردم اصفهان غرق در سوگواری برای اباعبدالله هستند، یک خداحافظی دیگر غم را بر قلب هایشان فزون کرده است و قرار است امروز با تن بی سر، فرزند ایران وداع کنند.

استقبال از پیکر پاک شهید حججی در نقش جهان که تاریخ و مردمان مختلفی را در طول حیات خویش به خود دیده است، از ساعاتی پیش آغاز شده است و مردم اصفهان با وجودیکه باید در ساعت 16 و 30 دقیقه در این میدان میزبان باشند، از ساعت ها پیش خود را به محل قرار رسانده اند.

در همین رابطه مهدی رشیدزاده با اشاره به اینکه برای تشییع پیکر شهید حججی در نجف آباد ۱۲ کمیته تشکیل شده است، اظهار داشت: هماهنگی خوبی بین همه کمیته‌ها انجام شده و خللی در ارائه خدمات ایجاد نشده است.

وی با اشاره به اینکه با ورود پیکر شهید از عصر امروز به نجف آباد از ساعت ۲۰ در حسینیه حضرت زهرای نجف‌آباد مراسم وداع با شهید برگزار می‌شود، ابراز داشت: این مراسم تا نیمه شب ادامه می‌یابد.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و رسانه مراسم تشییع شهید حججی با اشاره به اینکه مراسم تشییع شهید حججی از ساعت ۸ صبح فردا در میدان بسیج نجف‌آباد آغاز می‌شود، تصریح کرد: در این مراسم سردار سلامی سخنران خواهد کرد و مداحی آقایان میثم مطیعی و رضا نریمانی نیز اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه پیکر شهید حججی از ساعت ۹ صبح فردا از محل میدان بسیج به سمت گلزار شهدای نجف آباد تشییع می‌شود، تصریح کرد: مراسم خاکسپاری و نماز میت به امامت آیت‌الله ناصری بر پیکر شهید اقامه می شود که تا اذان ظهر ادامه خواهد داشت.

رشیدزاده در ادامه با اشاره به اینکه به منظور پذیرایی از مسافرانی که از شهرهای مختلف برای مراسم تشییع حضور یافته‌اند اماکن عمومی همچون ورزشگاه‌ها و حسینیه‌ها، سالن‌ها و مهمانسرای ادارات و دیگر اماکن موجود پیش‌بینی شده است، ابراز داشت: همچنین از یک ماه گذشته حدود ۲۰۰ نفر از اهالی شهرستان نجف آباد برای پذیرایی از مهمانان تشییع پیکر شهید حججی اعلام آمادگی کرده و هماهنگی لازم نیز برای تامین خوراک، بهداشت و دیگر موارد مورد نیاز مسافران انجام شده است.

وی در خصوص محدودیت‌های ترافیکی شهر نجف آباد در مراسم تشییع پیکر شهید حججی نیز گفت: در همه نقاط شهر نجف‌آباد پارکینگ‌هایی پیش‌بینی شده است که از امروز تا آخر وقت شهروندان از تردد در مسیرهای ورودی و خروجی میدان بسیج تا گلزار شهدای نجف آباد خودداری کنند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و رسانه مراسم تشییع شهید حججی با بیان اینکه از بعد از شهر امروز عبور و مرور وسایل نقلیه شخصی  برای عبور در خیابان امام شرقی، شریعتی شرقی، ۱۷ شهریور شرقی و قدس شرقی نجف‌آباد ممنوع است، تصریح کرد: از ساعت ۲۲ امشب نیز این محدودیت‌ها در مسیرهای غربی میدان بسیج تا گلزار شهدا اضافه می‌شود.

وی تصریح کرد: امنیت برگزاری مراسم نیز با تمهیدات کمیته امنیت توسط نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی سپاه و ... تامین خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار