ثبت وام بازنشستگان 96 -وام ضروری بازنشستگان- از امروز، شنبه 22 مهر ماه به مدت یک ماه آغاز شد.
کد خبر: ۴۸۲۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶ 14 October 2017
به گزارش تابناک : ثبت وام بازنشستگان (وام ضروری بازنشستگان) از امروز به مدت یک ماه در سایت صندوق بازنشستگی کشوری - سامانه cspf.ir - آغاز شد و بازنشستگان کشوری برای ثبت نام وام می توانند به این سامانه مراجعه کنند.
بر اساس اعلام این سازمان امسال 300 هزار نفر از بازنشستگان کشوری امکان دریافت وام ضروری بازنشستگان را پیدا می کنند. این وام به مبلغ 4 میلیون تومان و با سود 4 درصد پرداخت می شود و اقساط آن ماهانه 120 هزار تومان خواهد بود که طی 36 ماه تسویه می شود.
این تصمیم بر اساس توافق صندوق بازنشستگی کشور و بانک صادرات اتخاد و اعلام شد و یک هزار و دویست میلیارد تومان برای آن اعتبار اختصاص داده شد.
در سه سال گذشته به بیش از 700 هزار نفر از بازنشستگان کشوری وام ضروری پرداخت شده است که در سال قبل مبلغ آن 3 میلیون تومان بود.
بنار بر اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری، بازنشستگان و موظفین محترم مشترک صندوق بازنشستگی کشوری می توانند از تاریخ 22 / 7 / 1396 لغایت 21 / 8 / 1396 با توجه به شرایط و ضوابط زیر، از طریق همین بخش اقدام به ثبت درخواست وام ضروری خود نمایند. پس از پایان مهلت ثبت نام و اعلام اسامی واجدین شرایط دریافت،مبلغ وام بر اساس اولویت تعیین شده به شماره حساب متقاضی نزد بانک صادرات ایران واریز و مراتب با پیام کوتاه (SMS) به اطلاع وی خواهد رسید.
شرایط ثبت نام وام ضروری بازنشستگان 
1 - اعتبار وام بر اساس تعداد بازنشستگان و موظفین هر استان تعیین می گردد.
2 - اولویت با متقاضیانی است که تاکنون از وام ضروری استفاده ننموده باشند.
3 - مبلغ وام چهل میلیون ریال می باشد و فقط به حساب متقاضی دربانک صادرات که درسیستم احکام درج شده و ازاین حساب حقوق بازنشستگی / وظیفه دریافت می نماید ، واریز خواهد شد.
4 - پرداخت اقساط وام 36 ماهه با کارمزد سالیانه چهار درصد می باشد.
5 - فقط یکی از وراث وظیفه بگیر با رضایت سایر وراث وظیفه بگیر می تواند از وام استفاده نماید. لذا متقاضی می بایست پس از دریافت <<فرم تعهد وراث>> و تکمیل آن توسط سایر وارث، فرم را جهت تایید در اختیار مدیریت های صندوق در مرکز استان قرار دهد. 
6 - لازم به ذکر است تکمیل فرم <<تعهد وراث>> برای وظیفه بگیران بیش از یک نفر الزامی است. 
7- تنها در صورت ارائه فرم تعهد وراث و تایید مدیریت های صندوق بازنشستگی در مرکز استان درخواست ثبت نام کننده در لیست متقاضیان وام ضروری قرار خواهد گرفت. 
8 - درخصوص وراث صغیر و محجور ، اصل حکم سرپرستی صادره توسط دادگستری جمهوری اسلامی ایران درهنگام دریافت وام می بایست ارائه گردد. 
9 - ذکر شماره دفترکل بازنشستگی، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه الزامی است. 
10 - تکمیل فرم، حقی را برای دریافت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد. 
11 - چنانچه تعداد متقاضیان (در شرایط برابر) افزون بر میزان مقرر باشد در این صورت از طریق فرآیند قرعه کشی و برندگان انتخاب خواهند شد. 
12 - وام مذکور در دوازده مرحله و به ترتیب اولویت به واجدین شرایط پرداخت خواهد شد. 
13 - تسویه حساب قبل از پایان اقساط وام ضروری دریافتی، مشمول مقررات مالی بانک خواهد بود.


منبع : بازارنیوز 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار