کد خبر: ۴۸۲۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳ 19 October 2017


1- سرکار خانم سونیا نعمتی با سلام و دورود ،خواهش میکنم کمی از خودتان برایمان بگویید.


-سلام من سونیا نعمتی متولد 1361 از استان کردستان هستم تحصیلاتم در دوره لیسانس مهندسی طراحی فضای سبز و در دوره کارشناسی ارشد مهندسی طراحی محیط زیست از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران میباشم.


کار هنری خودم را از کودکی در زمینه نقاشی  شروع کردم و در این زمینه در دوره پیشرفته اساتید اهل فن شرکت کردم. زمینه اصلی فعالیت نقاشی من مداد رنگی ،آبرنگ و سیاه قلم است. مطمئنا رشته تحصیلیم بی تاثیر از علاقه ام به طراحی نبوده است


2- خانم مهندس نعمتی دلیل انجام  این مصاحبه در زمینه کارآفرینی است و قطعا ، شما کسی هستید که در این زمینه حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارید . میخواهیم برویم سر اصل مطلب .


-همه میدانند که شما فرد تاثیر گذاری در زمینه درامد زائی از طریق این رشته هنری هستید. به ما بگویید چطور امکان داره که این دغدغد از جامعه را حل و فصل کرد.


- راز موفقیت شما چیست ؟


-اصل مطلب این است : تمرکز بر درآمد زائی از طریق مدیریت صحیح در این مسیر اگر بخواهم ساده تر بگویم قدم اول داشتن مهارت در طراحی است که البته می بایست مثل هر هنرمندی هر روز تقویت و تجارب جدید را به آن افزود.


قدم بعدی انتخاب درگاههائی است که سهل الوصول ترین برای ارائه آنها .هستند. برای مثال اقوام حرف اول هستند و دوستان نزدیک و کسانی که ارتباط نزدیک با ما دارند ، و البته کمی قدر هنرمندان را میدانند . باید باهوش بوده و خواسته ها و علایق آنها را شناخت و دقیقا در مسیر علایق انها ( نه علایق خودمان ) گام برداشت. این درگاه ها میتوانند بزرگتر هم با شند. مثلا اداره محل کارمان ، دانشگاه محل تحصیل یا مکان هایی که ارتباط بیشتری با آنها داریم .


آثار ماست که احساس نیاز را البته با توجه به علایق که از آنها سراغ داریم در دیگران ایجاد می کند .


روابط اجتماعی بالا ، دانستن نیاز ها و مشکلات و علایق و مدیریت صحیح و سرعت در انجام کار از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در فروش اثار ما خواهد بود .


 


 


3- راههای درآمد زائی خود شما چیست ؟


-کلاس های آموزشی خصوصی در خصوص نقاشی و مدیریت هنر


-شرکت در نمایشگاه های مختلف به طور مستمر


-ارتباط با ارگانهای دولتی  و خصوصی از جمله شهرداری ها ، اداره پست و شرکت های خصوصی


-فروش آثار از طریق شبکه های مجازی


من تقریبا فرصتی برای از دست دادن ندارم.


4-یعنی شما در این بازار متلاطم هنری کشتی نجات خود را یافته اید؟


تعبیر بدی نکردید . ولی من نه تنها در کشتی امنی هستم بلکه ساخت کشتی را به هنر جویانم یاد می دهم. شما وقتی موفقیت خود را کامل میبینید که پله ای ساخته باشید که دیگران را نیز در کنار خود موفق ببینید .


5-ما در جامعه ای زندگی میکنیم که بیشتر افراد به دنبال یک شغل ثابت و مطمعن برای امرار معاش هستند. به نظر شما چه توانایی هایی در شما وجود داشته که نه تنها دغدغه ای ندارید بلکه راهگشای دیگران هم شده اید ؟ البته آیا دغدغه ای ندارید ؟


-ببینید هر انسانی با توجه به پتانسیل شخصی خود و استفاده بهینه از این پتانسیل زندگی خود را می سازد. من معتقدم زمانی برند هستید که نگران دوباره شروع کردن نباشید . شروع از نقطه صفر .


وقتی تا این حد از توانایی های خود مطمعن باشید  دغدغه ها محو میشوند . من مطمعنم در هر جای دنیا که باشم به راحتی مسیر خود را پیدا کرده و ادامه خواهم داد . این یعنی اعتماد به توانایی های شخصی و نه تکبر . البته و صد البته که تلاش مستمر و به روز بودن فاکتور بسیار مهمی در رفع دغدغه هاست .


6- یک سوال دیگه : آیا جنسیت شما در جامعه ای که شاید برابری جنسیت حد اقل در درامد زائی رعایت نشده است یا اینطور به نظر می رسد ، سدی در مسیر شما ایجاد نکرده است؟


-من شخصا اعتقاد دارم انسان چه مرد و چه زن اگر از توانایی های خود بهینه استفاده کنند بیشتر مشکلات حل خواهد شد . البته که اجتما ع می تواند تاثیر زیادی داشته باشد ولی جامعه را خودمان می سازیم.


7-و سوال آخر اگر همه چیزها را از شما بگیرند فکر میکنید چقدر طول میکشد دوباره همین جایی باشید که هستید ؟


-به سرعت خیلی به سرعت من هیچ دغدغه ای از این بابت ندارم و خدا را شکر که این اعتماد را به من داده است


8- میتوانم یک سوال شخصی بپرسم؟


در حد امکان جواب میدهم


9- درآمد ماهیانه یا سالیانه شماچقدر است ؟


-اینقدر هست که هیچ علاقه ای به کار دولتی نداشته باشم .اگر راحتتر بگویم بدون این که سربار کسی باشم 10 برابر افراد معمولی در آمد دارم . این را گفتم که بدانید مسیری که ترویج می دهم مسیر درستی است وامکان ترقی در ان بسیار بالاست


10- خانم مهندس نعمتی خوشحالم که با شما آشنا شدم و سپاس به خاطر وقتی که به ما دادید


-کلام آخری دارید ؟


به مردان و زنان دنیا اعلام میکنم من در سنین جوانی البته با تلاش و کوشش و استفاده بهینه از پتانسیل هنری خودم و مدیریت زمان و هدف گذاری کوتاه و بلند مدت به هر آنچه دلخواهم بود رسیده ام و بسیار مطمئنم که افق های تازه ای خواهم گشود . برای هدف هایتان ارزش قائل شوید و برای رسیدن به انها از هیچ تلاشی دریغ نکنید . شما میتوانید اگر بخواهید.


 


 


 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار