دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اینکه بیش از ۱۰ سال است که سازمان ملل اعلام می کند نرخ رشد اعتیاد در ایران از نرخ رشد جمعیت پیشی گرفته است، گفت: روزانه شاهد مرگ سه جوان ایرانی در اثر مصرف مواد مخدر در کشور هستیم.
کد خبر: ۴۸۳۵۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۲ 13 November 2017
به گزارش تابناک : مصطفی هادی زاده در همایش استانی هفته مبارزه با اعتیاد در مدارس با اشاره به کاهش سن مصرف مواد مخدر در کشور  گفت: اعتیاد زن و مرد، پیر و جوان، شهری روستایی، باسواد و بیسواد نمی شناسند.

وی ادامه داد: امروزه ۳۵ درصد معتادان کشور دارای تحصیلات بالای دیپلم ، ۶۴ درصد معتادان شاغل، ۴۰ درصد دارای شغل مناسب و  نزدیک به ۲۱ درصد کارکنان واحدهای تولیدی و صنعتی هستند.

 هادی زاده اذعان کرد: بیش از ۱۰ سال است که سازمان ملل اعلام می کند نرخ رشد اعتیاد در ایران از نرخ رشد جمعیت پیشی گرفته است، روزانه سه جوان در اثر مصرف مواد مخدر از بین می روند و در ماه حدود  ۱۰۰ نفر از افراد درگیر اعتیاد، که بیشتر جوانان هستند جان خود را از دست می دهند.

وی  با اشاره به دو برابر شدن ورودی زنان و دختران ایرانی به چرخه اعتیاد گفت:  از ۷۲۰ تن کشفیات مواد مخدر سال گذشته ۴۰ تن آن مربوط به استان اصفهان است.  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: اکنون در هر دقیقه یک نفر در کشور وارد زندان ها می شود و آمار زندانیان بیشتر از فضای موجود زندان ها است.

از هر ۱۰۰ زندانی در اصفهان ۵۴  نفر مجرم مواد مخدر هستند

وی با اشاره به وجود ۴درصد جمعیت معتاد کشور در استان اصفهان گفت: در حال حاضر از  هر ۱۰۰ زندانی در اصفهان  ۵۴ نفر به طور مستقیم  مجرم  مواد  مخدراند. این در حالی است که هزینه هر زندانی ۶ برابر هزینه ای است که دولت برا ی یک دانش آموز  می کند.

هادی زاده عنوان کرد: در سال معتادان برای مصرف مواد حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان هزینه می کنند. طبق آمار وزارت بهداشت سالانه  ۱۰ هزار میلیارد تومان هم به وسیله اشخاص سیگاری هزینه می شود و علاوه بر این بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان به وسیله دولت برای مبارزه ، پیشگیری و درمان اعتیاد در کشور هزینه می شود.


منبع : ایمنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار