رئیس جمهور تقویت مدیریت صحیح بحران را نیاز ملی کشور دانست و گفت: دستگاههای دولتی موظف به به کارگیری تمام توان خود برای تامین امنیت، درمان و رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان هستند.
کد خبر: ۴۸۳۵۹۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷ 14 November 2017

به گزارش تابناک :  آقای روحانی که به استان کرمانشاه سفر کرده است عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران این استان جان باختن تعدادی از هموطنان را در فاجعه زلزله به مردم غیور کرمانشاه و خانواده های داغدار تسلیت گفت.
وی با بیان اینکه تجربه نشان می دهد مردم بهتر از دولت برای خود خانه می سازند بر اعطای تسهیلات بلاعوض و نیز تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده تاکید کرد و گفت :این شیوه، روشی مناسب برای بازسازی مناطق زلزله زده است.
رییس جمهور تاکید کرد : "هیچ جای ایران نیست که در غم مردم کرمانشاه شریک نباشد و دولت برای درمان ، مسکن ، امنیت و تامین نیازمندهای فوری مردم مناطق زلزله زده و کاستن از آلام آنان باید با به کارگیری تمام توان و قدرت تلاش کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن ، خسارت های ناشی از این حادثه جبران شود.
وی با بیان اینکه مردم استان کرمانشاه، پیشتاز دفاع از کشور و انقلاب بوده و هستند گفت : مردم در زلزله اخیر، قبل از دستگاهها و نهادها به کمک یکدیگر رفتند و این حق طبیعی مردم آسیب دیده است که به نیازهای آنان، اسکان موقت و کمک به بازسازی منازلشان پاسخ داده شود .
آقای روحانی کمک به مردم و بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه را دستور کار جلسه فردای هیئت دولت اعلام کرد و افزود : هنگام حادثه، وظیفه همه کمک به مردم است و امروز روز وحدت و همراهی ملت و مسئولان است.

خبرهای تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.

منبع : صدا و سیما 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار