مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: بنا به درخواست جامعه ایثارگر و شهروندان استان اصفهان به دنبال ثبت سالروز حماسه و ایثار استان اصفهان و روز ۲۵ آبان در تقویم ملی هستیم.
کد خبر: ۴۸۳۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴ 14 November 2017
به گزارش تابناک : داریوش وکیلی ‌امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های سالروز 25 آبان ضمن عرض تسلیت به بازماندگان حادثه زلزله غرب کشور اظهار داشت: یاد و خاطره 23 هزار 500 شهید و 105 شهید مدافع حرم را گرامی داشته و امیدواریم در این مسیر قدم برداریم.

وی با بیان اینکه 25 آبان برای استان اصفهان یک نماد و فرهنگ است و باید آن را به نسل‌های بعدی منتقل کرد، افزود: در این روز در سال 61 در عملیات محرم 370 نفر از فرزندان این سرزمین در دستان مردم تشییع شدند و امام(ره) فرمودند در کجای دنیا می‌توان استانی را مانند اصفهان پیدا کنید که در یک روز 370 پیکر شهید تشییع شد و همان روز اعزام به جبهه داشتند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با اشاره به بیانام مقام معظم رهبری بیان کرد: این روز برای مردم اصفهان یک نماد است و در همان روز اعزام به جبهه و پشتیبانی از جبهه داشتند که همگی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موثر است.

وی با اشاره به انتظارات جامعه ایثارگر تصریح کرد: درح ال پیگیری‌ها برای ثبت این روز در تقویم ملی هستیم و از طرق مختلف چون اداره ارشاد و بنیاد شهید پیگیری‌ها انجام می‌شود تا بتوانیم این روز را در تقویم ملی به ثبت برسانیم اما نیازمند مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است هرچند در شورای فرهنگ ایثار و شهادت و شورای عالی فرهنگ عمومی مطرح شده است اما یکی از مطالبات رسانه نیز باید همین مورد باشد.

وکیلی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل‌های بعدی منتقل و این روز را برجسته کنیم باید به آیات و روایات و بیانات امام(ره) و رهبری توجه کرده و در رسانه‌های مختلف ملی و مجازی به آن‌ها بپردازیم.

ویژه برنامه‌های سالروز حماسه و ایثار استان اصفهان

وی با اشاره به برنامه‌های سالروز 25 ابان اظهار داشت: گلباران غبور شهدای عملیات محرم، برگزاری مراسم ویژه در شب شهادت رسول اکرم(ص) و امام رضا(ع) روز پنج شنبه، برپایی نمایشگاه عکس مستند عملیات محرم در گلستان شهدا و آیین رونمایی از 3جلد کتاب فرهنگ اعلام شهدای استان اصفهان و برگزاری مسابقه رالی اتوموبیلرانی جانبازان در 2 آذر ماه از جمله مهم‌ترین برنامه‌هاست.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با اشاره برگزاری دیدار جامعه ایثارگری با مقام معظم رهبری گفت: مکاتبات لازم انجام شده و امیدواریم به منصه ظهور برسد هرچند خانواده‌های چند شهید ما به صورت متفرقه بنا به درخواست‌ها دیدار داشتند و امسال هم انتظار داشتیم دیدار محقق شود و پیگیری‌ها ثمربخش باشد.

وی با اشاره به سفر ریاست جمهوری به استان اصفهان گفت: برای حل مشکل مسکن برخی از  ایثارگران در سفر رییس جمهور قول دادن که تعداد 20 هزار پلاک به این عزیزان اختصاص یابد و در حال حاضر پیگیر مسائل مربوط به آن هستیم.

وکیلی پیرامون ساخت مرکز توانبخشی جانبازان استان اصفهان تصریح کرد: مرکز توانبخشی به مساحت 5 هزار و 400 متر مربع پیش بینی شده و امیدواریم ظرف 10 ماه آینده این پروژه به تکمیل شود و به بهره برداری برسد.

هیچ تفاوتی بین شهدای مدافع حرم فاطمیون و شهدای ایرانی نیست

وی در مورد پاره کردن بنر برادر شهید مدافع حرم حسین آقادادی در هفته گذشته اظهار داشت: به محض اینکه این خبر رخ داد پیگیر آن شدیم و اینگونه اقدامات شأن و منزلت استان اصفهان را زیر سوال برده و نباید اینگونه اتفاقات در این استان رخ دهد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با اشاره به وضعیت جانبازان اعصاب و روان گفت: مرکز توانبخشی جانبازان اعصاب و روان شهید رجایی در این زمینه بسیار فعال بوده و خدمات مورد نیاز را ارائه می‌کند و بنیاد شهید نیز در حد توان به آن‌ها کمک کرده و پیگیر تامین اعتبارات لایحه مخصوص این افراد هستیم.

وی پیرامون  شهدای مدافع حرم فاطمیون اظهار داشت: شهدای مدافع حرم ما نماد شهدای دفاع مقدس هستند و از آن‌ها الگوبرداری کرده‌اند و مراسم شهدا بدون هیچ تفاوت و تبعیضی برگزار می‌شود و همانطور که رهبر فرمودند به خاطر شهدای مدافع حرم است که داعش در کشور خودمان با ما جنگ نمی‌کند.

وکیلی افزود: شهدای مدافع حرم فاطمیون هیچ تفاوتی با شهدای ایرانی ندارند و بنا به درخواست خانواده برخی شهدا مراسم تشییع از محل خود شهید برگزار می‌شود تا همه مردم بتوانند از این فضا بهره مند شوند.

طرح ساماندهی قبور شهدا بدون یکسان سازی انجام می‌شود

وی با اشاره به طرح ساماندهی قبور شهدای مدفون در گلستان شهدا گفت: در این طرح رضایت خانواده شهدا شامل پدر و مادر، همسر و فرزند شهید به صورت کتبی اخذ می‌شود و مطابق قول بنیاد شهید هیچگونه تغییری در قاب عکس و سنگ نوشته‌های قبور شهدا اتفاق نیفتاد و قطعه دارخوین هم تا چند روز دیگر با طراحی جدید قابل دسترسی کامل خواهد بود و امید داریم با دریافت بودجه مابقی قطعات نیازمند نیز ساماندهی شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان افزود: گلستان شهدا محل راز و نیاز و محفلی عاشقانه برای تجمع شهروندان است و باید این محل را زیبا و جذاب و دلپسند کرد تا همگان به سهولت و دلدادگی حضور یابند.

وی با اشاره به ساماندهی سالن گلستان شهدا تصریح کرد: بعد از سال‌ها این پروژه به نتیجه رسیده و در حال ساخت است و قرارگاه خاتم سازه هوایی آن را آماده کرده و ظرف یک ماه آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وکیلی ادامه داد: وضعیت اشتغال در کشور مناسب نیست با وجود اینکه تعداد قابل توجهی فرزند جانباز و شهید فاقد شغل داریم انتظار داریم در راستای اشتغال این افراد دستگاه‌های اجرایی مختلف استان کمک رسانی کنند.

وی درباره بیمه درمانی و بیمه تکمیلی خانواده شهدا و جانبازان تصریح کرد: بیمه این افراد به بیمه دی منتقل شده و تلاش‌ها برای تامین هرچه بهتر خدمات درمانی برای ادای دین خود به خانواده این افراد ادامه دارد.

منبع : تسنیم 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار