نماینده مردم اصفهان :
نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه ذهنیت مردم کشور ما نسبت به بخش خصوصی منفی است، گفت: برخی می‌گویند اگر با مفسدان برخورد کنیم امنیت سرمایه‌گذاری به مشکل بر می‌خورد چون نتوانسته‌ایم این دو موضوع را با هم جمع کنیم.
کد خبر: ۴۸۴۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹ 04 December 2017
به گزارش تابناک اصفهان، حمیدرضا فولادگر در نشستی با اصحاب رسانه پیرامون بهبود شرایط کسب و کار گفت: دولت‌های نهم و دهم قانون بهبود کسب و کار را اجرا نکردند، دولت یازدهم هم که شروع کرد بیش از نیمی از احکام آن را هنوز اجرا نکرده است.

رییس کمیسیون اصل 44 با بیان اینکه در چین ابتدا فضای کسب و کار را بهبود دادند و در واگذاری نیز مدیریت‌ها را واگذار کردند نه سهام را، گفت: همین سبب شد شرکت‌های خصوصی زیادی ایجاد کنند که در دنیا حرف برای گفتن دارند.

وی افزود: در مبارزه با فساد خوب عمل نکرده‌ایم، برخی می‌گویند اگر با مفسدان برخورد کنیم امنیت سرمایه‌گذاری به مشکل بر می‌خورد چون نتوانسته‌ایم این دو موضوع را با هم جمع کنیم.

هدف اصلی ایجاد سهام عدالت تحقق نیافته است
فولادگر پیرامون نحوه اجرایی شدن سهام عدالت تصریح کرد: بخشی از طرح سهام عدالت اجرا شد و 48 میلیون نفر از مردم تحت پوشش این سهام قرار گرفتند؛ متوسط برای هر نفر 530 هزار تومان برآورد شده که از این میزان دو دهک پایین درآمدی را دولت 50 درصدشان را پرداخت کرده و 4 دهک دیگر 530 هزار تومان به حسابشان واریز شده است. 27 هزار میلیارد از این سهام نهایی شده و حدود 22 هزار میلیارد باقی مانده که فعلا به دولت باز می‌گردد و دولت باید آن را از ابتدا آغاز کند.

رئیس کمیسیون اصل 44 تصریح کرد: هدف از اجرایی شدن طرح سهام عدالت گسترش مالکیت عمومی و تمرین سهامداری برای مردم بوده است و از آنجا که مردم هنوز مالک سهام نشده‌اند باید گفت این قضیه تحقق نیافته است؛ دولت می‌گوید با این ساختارها نمی‌توانیم آن را اجرایی کنیم براین اساس دولت می‌خواهد هر بخش از سهامداران را به صورت واحدهای مجزا تعریف کند و بنا به تعریفی خاص به آن‌ها سهام تعلق گیرد.

وی با بیان اینکه یک محور تحقق سهام عدالت تعاون همگانی است، گفت: اتحادیه‌های بزرگ و تعاونی‌های چندمنظوره هنوز در کشور تشکیل نشده در حالیکه در کشورهای سرمایه‌داری تعاونی‌هایی هستند که چند میلیون سهام‌دار دارند و بسیار موفق عمل کرده‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار