طنازی پوراحمد در "چشم شب روشن"
در گذشته برای ساخت یک اثر حدود یکسال زمان سپری می شد و هر سکانس را خلق می کردیم اما امروز برخی فیلمسازان با جمله " فیلم را جمع کردیم " پشت سر هم در حال ساخت فیلمهای متعدد هستند.
کد خبر: ۴۸۴۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰ 04 December 2017
به گزارش تابناک اصفهان؛ كیومرث پوراحمد كارگردان، فیلمنامه‌نویس، تهیه‌كننده و تدوینگر سینما شب گذشته مهمان برنامه چشم شب روشن بود و به خاطره بازی پرداخت.

این هنرمند اصفهانی كارش را با نقدنویسی آغاز كرد و از 1353 با دستیاری در مجموعه تلویزیونی آتش بدون دود وارد سینما شد. فیلم شب یلدا الهام گرفته از زندگی خود اوست.

بر اساس این گزارش، در برنامه "چشم شب روشن"، "مسعود فروتن" به عنوان مجری بخش "فرهنگ و خاطره" به مرور خاطرات آقای کارگردان پرداخت و لحظاتی جذاب و شگفت انگیز با اجرای این دو هنرمند  اجرا شد.

در این برنامه که به مرور آثار پوراحمد اختصاص داشت، قسمتهایی از بازی درخشان " پروین دخت یزدانیان" مادر کیومرث پوراحمد در قصه های مجید به نمایش درآمد و هر بار اشک در چشمان این هنرمند جاری و به بیان خاطراتی شیرین از وی گذشت.

در اواسط برنامه گفتگوی تلفنی با " مهدی باقر بیگی" بازیگر نقش مجید در سریال " قصه های مجید" انجام گرفت و دو هنرمند به یادآوری خاطرات خود پرداختند.

پوراحمد در قسمتی از بیان خاطراتش گفت: در گذشته برای ساخت یک اثر حدود یکسال زمان سپری می شد و هر سکانس را خلق می کردیم اما امروز برخی فیلمسازان با جمله " فیلم را جمع کردیم " پشت سر هم در حال ساخت فیلمهای متعدد هستند.

گفتنی است پوراحمد شرح حال خود را در كتابی با عنوان كودكی نیمه تمام منتشر كرده است و
«قصه های مجید»، «اتوبوس شب»، «نوك برج»، «سرنخ»، «شب یلدا» و ... از جمله كارهای تلویزیونی و سینمایی این هنرمند است.

بنا بر این گزارش، بخش «فرهنگ و خاطره» چشم شب روشن هر هفته به مرور خاطرات حوزه فرهنگ و هنر و اندیشه در حافظه فرهنگی مخاطبان می پردازد. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار