توسعه گردشگری حلال بین ایران و روسیه
معاون گردشگری جمهوری باشکورتستان روسیه می گوید: ما در این جمهوری، اصفهان را نیمی از جهان که در روسیه 'نگین روسی' خوانده می شود، توصیف می کنیم که سفر به آن آرزوی بسیاری از هموطنانمان ماست.
کد خبر: ۴۸۴۳۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰ 05 December 2017
به گزارش تابناک اصفهان، گردشگری حلال یا 'Halal tourism' محصول جدیدی از صنعت گردشگری است که برنامه های تفریحی و گردشگری ویژه ای را برای مسلمانان تدارک می بیند؛ قرار است این گردشگری میان اصفهان و جمهوری باشکورتستان روسیه توسعه یابد.

 استان اصفهان با وسعت بالغ بر 107 هزار کیلومتر و پنج میلیون نفر جمعیت، در قلب کشور ایران واقع شده است و با تاریخی چند هزار ساله، یکی از مراکز اصیل شکل گیری بنیان های فرهنگی و تمدنی ایران بشمار می رود. 

بنا به گفته کارشناسان، معرفی اصفهان به دنیا از طرق مختلف باید همواره در دستور کار مسئولان گردشگری باشد.

به تبع این اتفاق، نشستی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، معاون گردشگری جمهوری باشکورتستان، معاون گردشگری استان و جمعی از مدیران اداره کل و فعالان گردشگری و صنایع دستی اصفهان و جمهوری باشکورتستان برگزار شده است. 

در این دیدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان بر توسعه 'گردشگری حلال' میان اصفهان و جمهوری 'باشکورتستان' روسیه تاکید کرد.

فریدون الله یاری وجود بیش از 22 هزار اثر تاریخی و بیش از یک سوم از صنایع دستی کشور در این استان را از شگفتی های استان بیان کرد و گفت:  همچنین معرفی اصفهان بعنوان دومین شهر جهانی صنایع دستی، در کنار تنوع اقلیم آن، شرایطی را فراهم می آورد تا با توجه به اینکه از مجموعه چهار میلیون نفری جمعیت باشکورتستان، سه میلیون نفرشان مسلمان هستند، به توسعه گردشگری بویژه گردشگری حلال میان اصفهان و این جمهوری پرداخته شود. 

سفر به اصفهان آرزوی باشکورتستانی ها
معاون گردشگری جمهوری باشکورتستان روسیه نیز در این نشست با ابراز خرسندی از حضور فعالان گردشگری این جمهوری در اصفهان تاکید کرد: ما در این جمهوری، اصفهان را نیمی از جهان که در روسیه 'نگین روسی' خوانده می شود، توصیف می کنیم که سفر به آن آرزوی بسیاری از هموطنانمان ماست. 

گالین آزمات' تاکید کرد: مسلمانان و همچنین سایر اتباع این جمهوری آماده اند تا با توجه به اینکه سالانه 2 میلیون گردشگر از این جمهوری دیدار می کنند، روابط گردشگری خود را با ایران بویژه اصفهان گسترش دهند. 

گفتنی است جمهوری باشکورتستان، تنها ناحیه مسلمان نشین روسیه با جمعیت بالغ بر چهار میلیون نفر است. این سرزمین در آسیای میانه، میان رود ولگا و رشته‌کوه اورال قرار دارد. 

جمهوری باشکورتستان 143 هزارو 600کیلومتر مساحت دارد و پایتختش 'اوفا' است. زبان‌های رسمی این جمهوری، باشقیری و روسی است. 

گفتنی است گردشگری حلال یا 'Halal tourism' محصول جدیدی از صنعت گردشگری است که برنامه های تفریحی و گردشگری ویژه ای را برای مسلمانان تدارک می بیند. 

در این نوع گردشگری، مسلمانان مایلند در برنامه های تفریحی و سفرهای خود به آداب شرعی عمل کنند و شئون اسلامی در ذبح شرعی، ارائه غذاهای حلال، جدایی قسمت های ورزشی و رفاهی مخصوص بانوان و آقایان رعایت شود. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار