رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: فردی که اقدام به هک سیستم‌های رایانه‌ای یکی از شرکت‌های خصوصی کرده بود توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.
کد خبر: ۴۸۴۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲ 07 December 2017
به گزارش تابناک : سرهنگ مصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه سیستم‌های رایانه‌ای شرکت وی توسط فردی ناشناس هک و سبب تخریب و دستکاری داده‌های آنها شده بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: با انجام اقدامات علمی و تخصصی در فضای مجازی سرانجام متهم اصلی این پرونده شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان کرد: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات این پلیس به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را انتقام جویی و رقابت شغلی با شاکی عنوان کرد.
وی با اشاره به پیشگیری از بروز این گونه اتقاقات گفت: به شهروندان توصیه می‌کنیم از رمزهای ترکیبی که شامل حروف، اعداد و کاراکتر است استفاده کرده و بر روی سیستم‌های رایانه‌ای خود آنتی ویروس‌های اورجینال و بروز شده نصب کنند و فایروال‌های سخت افزاری و یا نرم افزاری برای جلوگیری از نفوذ هکرها به سیستم های رایانه‌ای را بکار ببرند.

منبع : تسنیم 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار