فردا یکشنبه دهم دیماه مدارس اصفهان در دوره اول و دوم ابتدایی، پیش دبستانی ها و مهدهای کودک اصفهان به دلیل آلودگی هوا تعطیل است.
کد خبر: ۴۸۵۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹ 31 December 2017

به گزارش تابناک : تعطیلی مدارس اصفهان تا پایه دوم ابتدایی در حالی اعلام شده است که میانگین شاخص کیفیت هوای اصفهان تا ساعت 17 روز گذشته (نهم دی ماه ) در پرتال محیط زیست 174 -نا سالم برای عموم-ثبت و از سویی دیگر این شاخص در سامانه مستقر در هواشناسی این شهر تا 209 -بسیار ناسالم- نیز ثبت شده بود.

مدیرکل بحران استان اصفهان با اشاره به تعطیلی پایه‌های اول و دوم مقطع ابتدایی، پیش دبستانی‌ها و مهدهای کودک در نواحی شش گانه اصفهان و شهر استان اظهار کرد: زرین شهر، مبارکه، فولاد شهر، شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد، فلاورجان، پیربکران و برخوار نیز به دلیل آلودگی هوا امروز تعطیل است.

وی ادامه داد: رعایت طرح زوج و فرد در محدوده اجرای طرح، تشدید برخوردها با خودروهای دودزا، فاقد معاینه فنی، محدود کردن فعالیت واحدهای آلاینده و تشدید برخورد با واحدهای آلاینده صنعتی و صنفی و ... از موارد مطرح شده در جلسه ستاد بحران بود.

مدیرکل بحران د خصوص وضعیت شاخص آلودگی هوای اصفهام گفت: شرایط آلودگی هوا تا روز دوشنبه ادامه دارد البته شاخص ها آلودگی البته به شکل زیر نمی ماند و تغییر خواهد کرد. شاخص ها در حد آنچه پرتال محیط زیست اعلام کرده است اعلام و قرار شد مرتب پایش شود. با توجه به گزارش های ادارات کل هواشناسی و محیط زیست به نظر نمی رسد شاخص ها از وضعیت کنونی بیشتر شود.

وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان در ایستگاه‌های مراقبت دائم برحسب شاخص کیفی هوا (AQI)براساس آمار پرتال اداره کل محیط زیست اصفهان تا ساعت 17 روز گذشته در میدان احمدآباد 187، بلوار دانشگاه 178، خیابان پروین 168، خیابان رودکی 166، میدان امام حسین 184، چهارباغ خواجو 169 و بزرگراه خرازی 163 ثبت شده است.

اگرچه میانگین شاخص آلودگی هوا بر اساس اطلاعات پرتال محیط زیست 174 اعلام شده بود اما در پایش های انجام شده اداره کل هواشناسی این شاخص بیش از 209 ثبت شده بود و در شرایط خطرناک قرار داشت.

منبع : ایسنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار