پیش بینی شهردار اصفهان از آینده زاینده رود
شهردار اصفهان اعلام کرد:با وجود مشکل های بسیار در ایام نوروز سال های گذشته، آب در زاینده رود جاری بود اما گویا در نوروز سال 97 قرار نیست آبی در بستر زاینده رود جاری باشد.
کد خبر: ۴۸۵۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰ 08 January 2018
به گزارش تابناک اصفهان، زاینده رود در 10 سال گذشته بدلیل خشکسالی و کمبود منابع آبی به رودخانه فصلی تبدیل شده و در تعدادی از ماه های سال در سطح استان اصفهان خشک است.

این رودخانه هفته دوم فروردین امسال و در روزهای پایانی نوروز در کلانشهر اصفهان جاری شد و تا اواسط خرداد آب در آن جریان داشت.

با وجود مشکل های بسیار در ایام نوروز سال های گذشته، آب در زاینده رود جاری بود اما گویا در نوروز سال 97 قرار نیست آبی در بستر زاینده رود جاری باشد.

شهردار اصفهان که در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان سخن می گفت، گفت: مدیران شهری در ایام نوروز بدنبال ایجاد جاذبه و شادابی برای مسافران هستند اما در این میان بخش خصوصی هم قصد انتفاع دارد که البته اشکالی به آن وارد نیست. 

نوروزی با اشاره به لزوم استفاده از فضاهای مجازی و با بیان اینکه ما ناگزیر به استفاده از این فضا در ایام عید نوروز هستیم، اضافه کرد: سازمان فاوای(فناوری اطلاعات و ارتباطات) شهرداری می تواند در این زمینه برای مسائلی مانند اسکان و اطلاع رسانی مسافران اقدام کند.

جانشین ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان نیز در این جلسه گفت: در مبادی ورودی شرقی و غربی شهر اصفهان باید تجدیدنظر شود تا شرایط اسکان اضطراری یک شب مسافران فراهم شود. 

حیدر قاسمی افزود: برای دسترسی مسافران به اطلاعات لازم باید یک وب سایت طراحی شود تا مسافران دچار سردرگمی نشوند.

کلانشهر اصفهان بواسطه برخورداری از جاذبه های تاریخی و میراثی فراوان، نوروز هر سال پذیرای صدها هزار گردشگر از داخل و خارج کشور است.

در تعطیلات نوروز امسال یک‌ میلیون و 253 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری این شهر بازدید کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 253 هزار نفر افزایش یافته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار