هواشناسی اصفهان اعلام کرد
شهرستان خوانسار با 14.6 میلیمتر (13 سانتیمتر برف) بیشترین میزان بارش در استان اصفهان را طی 24 ساعت گذشته به خود اختصاص داد این در حالی است که بارش در نطنز به صفر رسید.
کد خبر: ۴۸۵۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰ 09 January 2018
به گزارش تابناک اصفهان، رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان یان کرد: این میزان بارش از صبح روز گذشته تا صبح امروز در سیستم جمع آوری میزان بارش های اداره کل هواشناسی استان اصفهان به ثبت رسیده است. 

' حسن خدابخش ' اضافه کرد: پس از خوانسار بیشترین میزان بارش در شهرستان های فریدن با 5.6 میلیمتر ( 2 سانتیمتر برف ) و فریدونشهر با 4.6 میلیمتر (پنج سانتیمتر برف ) به ثبت رسیده است. 

وی میزان بارش ثبت شده در شهرستان اصفهان را 2 دهم میلیمتر اعلام کرد و افزود: در شهرستان چادگان نیز 3.6 میلیمتر بارش ( سه سانتیمتر برف ) ثبت شد.

این در حالی است که رئیس اداره هواشناسی شهرستان نطنز گفت: میانگین میزان بارش ها طی سال زراعی جاری در این شهرستان نزدیک به صفر بود که در 53 سال گذشته بی‌سابقه است.

'ناصر عزیزی'  بیان کرد: بررسی اسناد هواشناسی 53 سال گذشته نشان می دهد که این شدت از افت میزان بارندگی در سطح این شهرستان بی‌سابقه می باشد، به طوری که از سال 1343 تا کنون نطنز با چنین کاهش بارندگی (باران و برف) مواجه نبوده است.

وی افزود: پیش بینی می شود بارش ها تا فروردین امسال در شهرستان همچنان ناچیز باشد چرا که بر اساس نقشه های هواشناسی افزایش دما خواهیم داشت.

رئیس اداره هواشناسی نطنز با اشاره به ورود سامانه بارشی کم فشاری در 48 ساعته گذشته به این شهرستان بیان کرد: روز گذشته بارش‌ برفی به میزان پنج سانتی متر در ارتفاعات کرکس داشتیم و اندک بارشی نیز روستای تاریخی ابیانه را سفید پوش کرد.

او اضافه کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می دهد که به رغم کاهش نزدیک به پنج درجه ای دما طی شب گذشته، روزها و ماه های آینده به تدریج دمای هوا افزایش خواهد یافت. 
شهرستان نطنز با بیش از 47 هزار نفر جمعیت در فاصله نزدیک به 125 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار