از ابتدای سال جاری
تا کنون 20 موقوفه جدید از ابتدای سالجاری تا پایان آذر در این شهرستان ثبت شده که ارزش موقوفه های ثبت شده حدود 2 میلیارد و 600 میلیون تومان است.
کد خبر: ۴۸۵۴۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰ 09 January 2018
به گزارش تابناک اصفهان، به گفته رئیس اداره اوقاف و امورخیریه گلپایگان  ارزش موقوفه های ثبت شده در سالجاری حدود 2 میلیارد و 600 میلیون تومان است.

حجت الاسلام مهدی طاهری افزود: شمار موقوفه های امسال در مقایسه با سال گذشته هشت فقره افزایش دارد و این شهرستان بیشترین تعداد ثبت وقف در استان اصفهان را در سال 96 به خود اختصاص داده است.

طاهری با اشاره به اینکه این موقوفات شامل زمین مزروعی، تجاری و مسکونی است افزود:بر اساس نیت واقفان در آمد این موقوفات بیشتر برای روضه خوانی، مراسم مذهبی، قرآن آموزی، تشویق جوانان برای حضور در مسجد و دیگر فعالیت های فرهنگی اختصاص یافته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گلپایگان همچنین گفت:در 9ماه امسال نیز 536 میلیون تومان از درآمد نذورات مردم درامام زادگان این شهرستان، صرف فعالیت های عمرانی، امور فرهنگی و جاری این اماکن متبرکه، بخصوص امامزاده هفده تن و امامزاده ابراهیم شد.

حجت الاسلام طاهری خاطرنشان کرد: در این مدت نیز 410 میلیون تومان از درآمد موقوفه ها صرف توسعه موقوفه ها ، فعالیت قرآنی، روضه و تعزیه خوانی ، تعمیر، بازسازی و توسعه مساجد و بقاع متبرکه و کمک به نیازمندان در این شهرستان شد.

در شهرستان گلپایگان 39 امامزاده و بقاع متبرکه و 230 حسینیه و مسجد زیر نظر اداره اوقاف و امور خیریه اداره می شود.

شهرستان گلپایگان با بیش از 90 هزار نفر جمعیت در 180 کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار