هشدار هواشناسی:
کیفیت هوای اصفهان روز چهارشنبه به سبب برودت هوا و کاهش دما در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و افراد بیمار قرار گرفت.
کد خبر: ۴۸۵۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲ 10 January 2018
به گزارش تابناک اصفهان، میانگین شاخص کیفی هوای این کلان شهر بنابر اعلام ایستگاه های مراقبت دائم بر حسب شاخص کیفی هوا امروز عدد 107 (AQI) را نشان می دهد. 

غلظت آلاینده ها در ایستگاه خیابان استانداری 130، میدان احمد آباد 107، بلوار دانشگاه 111، چهار باغ خواجو 116 و بزرگراه خرازی 112(AQI) اعلام شده است. 

همچنین کیفیت هوا در شهرهای خمینی شهر 120، مبارکه 92، کاشان 62 و سجزی 87 (AQI) در شرایط ناسالم گزارش شده است. 

بر اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از0 تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس،151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است. 

کارشناسان بهداشتی در این شرایط توصیه می کنند که هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود خودداری شود. 

به کلیه شهروندان توصیه می شود تا حد امکان از خروج غیر ضروری از منزل و تردد بی مورد در معابر شهری خودداری کرده و سفرهای غیر ضروری در سطح شهر را حذف کنند. 

به بیماران قلبی، تنفسی و مبتلایان به آسم توصیه می شود در فضاهای باز فعالیت نکنند و تا حد امکان از حضور در سطح شهر خودداری کرده و در منزل استراحت کنند. 

ماندن در ترافیک و استنشاق هوای آلوده، سرعت ابتلا به آسم را در کودکان افزایش می دهد و به این منظور به شهروندان توصیه می شود حتی المقدور کودکان را در منزل نگه دارند و درها و پنجره ها را بسته نگاه دارند. 

به عموم شهروندان توصیه می شود به اندازه کافی آب بنوشید تا با شست و شوی دستگاه گوارش و رفع عطش و خشکی دهان اثرات ناشی از آلودگی هوا کاهش یابد. 

اداره کل هواشناسی استان اصفهان اعلام کرد: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر استقرار جوی به نسبت پایدار بر روی استان است.

بر این اساس امروز در اکثر مناطق استان آسمان به صورت صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و در مناطق مرکزی همراه با غبار رقیق پیش بینی می‌شود.

حداکثر دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان بین ۱ تا ۲ درجه افزایش خواهد داشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار